Zahraničí

Smrt kamarádů Romana a Martina z Liptova: Přátelé řekli, co se tu noc stalo

Smrt kamarádů Romana a Martina z Liptova: Přátelé řekli, co se tu noc stalo
Zdroj: Polícia SR - Žilinský kraj

Šestnáctiletí chlapci z oblasti Liptova zemřeli zřejmě nešťastnou náhodou. Vyplývá to ze zprávy policistů, kteří předběžně vyloučili cizí zavinění. Přátelé jsou přesvědčení, že Roman přišel o život při záchraně Martina. Novinářům řekli, co se osudné noci dělo.

Celé Slovensko šokovala zpráva o smrti dvou šestnáctiletých studentů z oblasti Liptova. Chlapce, kteří zmizeli v sobotu, hledaly stovky lidí. Ve čtvrtek bohužel přišla smutná zpráva. Ráno objevil jeden z pracovníků zemědělského družstva v Závažné Porubě na hladině žumpy dvě bezvládná těla. Patřila pohřešovanému Martinovi a Romanovi.

Na místo neštěstí ihned vyrazily všechny záchranné složky. V současné chvíli se čeká na závěry nařízené soudní pitvy, z dosavadního šetření policie ale vyplývá, že Roman a Martin se zřejmě v jámě naplněné močůvkou bez cizího zavinění utopili.

Stejného názoru je i kamarád Kamil. "Podle mě to byla nešťastná náhoda. Martin totiž neuměl vůbec plavat, podle mě spadl do žumpy a Roman ho chtěl zachránit," řekl pro portál Nový čas s tím, že chlapci museli zemřít ještě v sobotu, kdy se viděli naposledy. "Všichni jsme se jim snažili dovolat a ani jeden už neměl signál na telefonu," dodal.

Související obsah

​Roman a Martin v sobotu odešli za kamarády do obce nedaleko místa, kde bydleli. Domů se už ale nikdy nevrátili. Co se osudné noci dělo, přiblížil pro noviny.sk kamarád Sebastian. "Byli jsme taková větší parta, bylo nás asi osm. Rozloučili jsme se a šli je doprovodit, protože museli oba domů. Bydleli v Podturni, to se přejde kopec a jsou tam. Jenže domů nedošli," vysvětlil zdrcený přítel.

Dvojice si podle místních chtěla zkrátit cestu přes známou polní pěšinu. Ta vede za družstvem. "Zřejmě šlo o nešťastnou náhodu, kdy chlapci zabloudili cestou domů a stalo se, co se stalo," prohlásil porubský starosta Pavel Beťko.

Chlapce hledali dobrovolníci i profesionálové. Pomáhalo více než 80 dobrovolných hasičů z celkem 16 obcí, do pátrání se zapojily i vrtulníky s termovizí. Prohledávaly se všechny lokality označené kamarády jako potencionálně nadějné. Nejhorší obavy rodiny se však bohužel nakonec naplnily. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz