Zahraničí

Bouře jim rozdrtila loď. Na pustém moři matka své děti kojila, dokud nezemřela

Bouře jim rozdrtila loď. Na pustém moři matka své děti kojila, dokud nezemřela
Zdroj: INEA

Smutný příběh se odehrál u břehů Jižní Ameriky. Žena po ztroskotání udržela na živu své děti díky kojení, sama při tom ale zemřela.

Zprvu příjemný rodinný výlet u venezuelského pobřeží se změnil v tragédii. Mariely Chacónová a její manžel s dvěma malými dětmi se začátkem září vypravili na plavbu z města Higuerote na ostrov Tortuga. Na palubě byla krom rodiny ještě chůva a pár přátel s posádkou. Informoval o tom web Newsweek.

Osvěžující vyjížďka ovšem nabrala dramatický zvrat, když obrovská vlna rozdrtila trup lodi. Chacónová s dětmi a chůvou se zachytily trosek lodi, moře je pak odneslo více než 100 kilometrů daleko. Uprostřed moře se pak matka rozhodla zachránit své děti za každou cenu.

Svou dvouletou dceru a šestiletého syna proto kojila přesto, že sama neměla nic k pití. Pila proto alespoň svou vlastní moč.

Související obsah

​Úřady matku s dětmi a chůvou našli až po čtyřech dnech. V tu dobu již byla Chacónová mrtvá. Podle pitvy zemřela asi tři nebo čtyři hodiny před záchranou. Příčinou smrti bylo selhání orgánů důsledkem dehydratace, kterou urychlilo kojení.

Děti a chůvu se podařilo zachránit a nyní jsou v péči lékařů. Ostatní z devíti pasažérů, včetně otce dětí, se nepodařilo najít. Podle venezuelského námořního úřadu (INEA) je jen malá pravděpodobnost, že ještě žijí.

Úřad rovněž podotkl, že záchrana mohla být rychlejší, kdyby na palubě bylo rádio, GPS nebo jiná bezpečnostní opatření jako například světlice.

mar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz