Zahraničí

Excentrický americký miliardář byl usvědčen z dvacet let staré vraždy

Excentrický americký miliardář byl usvědčen z dvacet let staré vraždy
Zdroj: Profimedia

Je mu 78 let, má na kontě sto miliónů dolarů, o jeho skandály provázeném životě byl natočen film i dokument, čelil podezření z několika vražd. Teprve v pátek sklapla past, porota soudu v Los Angeles shledala Roberta Dursta vinným z vraždy prvního stupně a hrozí mu doživotí.

Dědice (a zároveň vyděděnce) obřího realitního impéria označili žalobci za bohatého narcistního psychopata, který si myslel, že pro něj neplatí zákony a nemilosrdně likviduje lidi, kteří mu stojí v cestě. Svou důvěrnici a nejlepší kamarádku už od dob studií Susan Bermanovou měl v roce 2000 zastřelit z obavy, že prozradí, jak to bylo se zmizením Durstovy manželky, jejíž tělo se nikdy nenašlo.

V případech obou žen měla miliardáře v hledáčku policie, ale nenašla dost důkazů. Jeho půvabná manželka zmizela beze stopy už před 40 lety a úřady ji prohlásily za mrtvou. Durstův bratr Douglas na jeho adresu veřejně prohlásil, že její tělo nechal sežrat svými sedmi psy. Rodina se s Robertem Durstem ostatně rozkmotřila už dávno a z realitního impéria ovládajícího vekou část New Yorku ho vyplatila (posledním výstřelkem bylo, když zjistili, že močí do košů v kancelářích).

Související obsah

Kamarádka Suzan Bermanová, mimochodem dcera gangstera, který svého času šéfoval Las Vegas, se přátelům svěřila, že Durstovi poskytla falešné alibi. Před svou smrtí se ocitla ve velkých finančních problémech a Durst jí dal 50 tisíc dolarů. Podle obžaloby chtěla víc peněz a pohrozila mu, že vše řekne na policii. Vzápětí ji našli zastřelenou v jejím domě v Beverly Hills.

I tehdy Durst ještě vyklouzl, i kvůli tomu, že měl dost peněz na dobré právníky. Nakonec se však prořekl sám a ke všemu – v dokumentárním filmu, jehož natočení sám inicioval.

Související obsah

Když o něm a jeho zmizelé manželce natočili v Hollywoodu hraný film All Good Things, bylo mu to v jeho ješitnosti zřejmě málo. Proto nechal vzniknout dokument o svém životě na stanici HBO. Tvůrci objevili jeho spojení s vraždou Bermanové. A když Durst odešel na toaletu, omylem i s připnutým mikrofonem, nahráli, jak si mumlá: „Tak, a je to. Dostali tě... Co jsem to ksakru udělal? Zabil jsem je všechny, samozřejmě.“

Kromě manželky a kamarádky mohl mít na mysli i svého souseda, jehož tělo našli rozsekané v moři. Tehdy mu u soudu prošlo zabití v sebeobraně.

Roberta Dursta zatkli policisté v roce 2015 a tentokrát se porotě zdály důkazy dostatečné a shledala ho vinným z vraždy. Rozsudek o výši trestu má být vynesen 18. října.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz