Zahraničí

"Zachránil jsem ho." Únosce malého Eitana (6) promluvil

"Zachránil jsem ho." Únosce malého Eitana (6) promluvil

Šestiletého Eitana Birana, který přežil květnovou nehodu lanovky v Itálii, před týdnem unesl jeho vlastní dědeček. Do chlapcovy rodné země ho převezl proti vůli zbytku jeho rodiny v Itálii. Eitanův dědeček ale trvá na svém – chlapce prý unesl pro jeho dobro.

Z malého Eitana se v květnu kvůli nehodě lanovky v Itálii stal sirotek. Přišel o oba rodiče a mladšího bratra. Jenže rodina, která mu zbyla, se nemůže shodnout na otázce opatrovnictví.

Chlapcův dědeček z matčiny strany, který žije v Eitanově rodném Izraeli, se spor rozhodl vyřešit po svém. Chlapce minulý víkend unesl – za svým kontroverzním činem si ale pevně stojí.

"To, co je dobré pro chlapce, převažuje nad mými osobními zájmy. Rozhodl jsem se tedy, že ho zachráním a přivedu zpět do Izraele," nechal se podle deníku The Jerusalem Post slyšet Eitanův dědeček.

Související obsah

​Popřel však, že by udělal něco nezákonného. "Vzal jsem auto a s Eitanem jsem normálně odjel. Pasy nám zkontrolovali na velvyslanectví ve Švýcarsku. Tam vše bylo schváleno, a tak jsme zcela legálně odletěli do Izraele," popsal muž.

Na rozhodnutí italského soudu prý chlapcův dědeček čekat nechtěl. "Musím přiznat, že už jsem ztratil víru v italský soudní systém," dodal muž. Eitana měl přitom v jeho dočasném izraelském domově navštívit italský konzul. Ministerstva zahraničí obou zemí prý pracují na nalezení kompromisu mezi příbuznými.

Šanci na vyřešení celé situace budou obě strany chlapcovy rodiny mít na soudním slyšení. To je stanoveno na 29. září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz