Domácí

Na Českolipsku se zřítilo malé letadlo, dva lidé se vážně zranili

Nedaleko obce Mařenice na Českolipsku se v sobotu večer zřítilo malé letadlo. Hasiči museli vyprostit dva pasažéry, oba skončili v nemocnici s vážným poraněním.

Policisté dostali hlášení o pádu malého letadla okolo půl osmé večer. Ultralight Aeroprakt A-22 byl zrovna na trase mezi Ještědem a Rumburkem, když se z neznámých příčin zřítil do lesního porostu v Horní Světlé, což je část obce Mařenice.

"Na místě stále zasahují všechny složky záchranného integrovaného systému," sdělila TN.cz v půl desáté večer policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Související obsah

​Nehoda se bohužel neobešla bez zranění. Pomoc si přivolali sami pasažéři, hasiči museli oba z letounu vyprostit. "Na místě jsme měli dva pacienty. Oba dva utrpěli středně těžká až těžká poranění," upřesnil Michael Georgiev. Sanitky zraněnou dvojici převezly na traumacentrum do liberecké nemocnice.

"Z letadla uniklo letecké palivo, k požáru nedošlo," sdělili k incidentu hasiči. Nehodou se nyní dále budou zabývat českolipští kriminalisté, kteří budou zjišťovat příčinu a okolnosti pádu letadla. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz