Domácí

Únik plynu na Plzeňsku: Hasiči museli evakuovat desítky lidí

Hasiči museli v neděli dopoledne vyrazit do Plzeňské ulice ve Zbůchu v okrese Plzeň-sever. Začal tam totiž unikat plyn.

Celkem pět jednotek hasičů a také policisté v neděli dopoledne vyrazili do Plzeňské ulice ve Zbůchu v okrese Plzeň-sever. Z vyrovnávací nádrže tam ve velkém začal unikat plyn.

Podle akutálních informací TV Nova se únik plynu podařilo zastavit. "Zásobník byl odpojen a bude provedena jeho oprava. Časový odhad je v řádu hodin," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Lidé, kteří bydlí v bezprostředním okolí, tak pár následujících hodin budou bez plynu.

Kolik se ho do ovzduší stihlo dostat, se ale zatím neví. "Nyní provádíme protipožární opatření a kontinuální měření koncentrací plynu v ovzduší," upřesnil Poncar. 

Související obsah

"Na úrovni bývalého dolu došlo k úniku zemního plynu z nadzemního zásobníku. Dobrovolné jednotky evakuovaly nejbližších pět domů. Evakuovaní z okruhu asi 100 metrů jsou shromážděni na hasičské zbrojnici ve Zbůchu, kde se o ně stará tamní jednotka," popsal Poncar.

Hasiči evakuovali 29 lidí, všichni jsou v pořádku. Situace je podle Poncara pod kontrolou. "Na místě je také vedení obce i laboratoř Třemošná. Spolupracujeme i s Plynárenskou pohotovostní službou. Situace je pod kontrolou. Ulice Plzeňská je uzavřena," doplnil.

Související obsah

V blízkém okolí se také nachází Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch, kde se starají o zhruba 130 zdravotně postižených lidí. Jich se evakuace ale nedotkla. "Evakuaci nepodléháme, odstavil se ale zásobník plynu, takže určitou dobu to bez něj budeme muset vydržet," potvrdila ředitelka organizace Dagmar Terelmešová. 

O incidentu na svém twitterovém účtu informovala policie s tím, že museli uzavřít ulici i její nejbližší okolí: "Přijali jsme oznámení, že z vyrovnávací nádrže ve Zbůchu v Plzeňské ulici došlo k úniku plynu. Tato ulice, silnice první třídy číslo 26, je uzavřená, i okolí ve vzdálenosti asi 150 metrů od místa nádrže. Na místě odkláníme dopravu na obec Tlučná."

Plyn začal unikat asi po půl deváté ráno. Příčinou má být poškození opravované přípojky.

Podívejte se, jak zásah na místě zatím probíhal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz