Počasí

Do Česka proudí studený vzduch. Čeká nás ochlazení a přízemní mrazíky

V následujících dnech bude podle meteorologů v Česku panovat typické podzimní počasí. Mírně se ochladí, rána budou provázet mlhy a přízemní mrazíky a dočkáme se i deště. V první polovině týdne teploty nepřekročí 16 stupňů Celsia, v dalších dnech se přehoupnou i přes 20 stupňů.

Tento týden už v Česku lidé pocítí odcházející léto. "Mezi tlakovou výší nad severovýchodní Evropou a tlakovou níží nad východní Evropou k nám bude zpočátku proudit od severovýchodu studený vzduch," uvádí v týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Později k nám bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a příliv studeného vzduchu bude slábnout. V pátek přejde přes naše území k východu studená fronta. Za ní se k nám od západu až jihozápadu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu," doplnil ČHMÚ.

Související obsah

​V pondělí bude oblačno až zataženo, ojediněle se slabým deštěm nebo mrholením, a to především na severovýchodě. Večer bude místy oblačnosti ubývat. Teploty se v maximech vyšplhají na 12 až 16 stupňů, v horách v 1000 metrech bude pouze okolo 6 stupňů, na Šumavě okolo 9.

https://www.facebook.com/chmi.cz/posts/6398324943524708

V úterý bude rovněž oblačno až zataženo, místy však obloha bude polojasná. Ráno se ojediněle mohou vyskytnout mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni, při déletrvající menší oblačnosti klesnou až na 2 stupně a ojediněle se objeví i přízemní mrazíky. Denní teploty dosáhnou 12 až 16 stupňů.

Oblačno až zataženo bude zpočátku i ve středu, postupně ale bude většinou polojasno. Ráno budou opět ojediněle mlhy a přízemní mrazíky. V noci bude od 9 do 5 stupňů, při malé oblačnosti pouze 2 stupně nad nulou. Přes den se teploty budou pohybovat od 12 do 16 stupňů.

​Ve čtvrtek bude jasno až polojasno s nočními teplotami od 6 do 2 stupňů. Ráno se tak místy očekávají přízemní mrazíky a ojediněle i mlhy nebo nízká oblačnost. Čtvrtek s sebou ale přinese i dočasné oteplení.

Teploty přes den se vyšplhají na 17 až 21 stupňů. Od severozápadu zároveň bude přibývat oblačnosti a večer bude na severozápadě ojediněle i pršet.

Související obsah

V pátek už opět bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami na většině území. Teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů, v noci klesnou na 10 až 6 stupňů.

O víkendu bude zpočátku oblačno s přeháňkami, postupně ale bude oblačnosti ubývat a obloha bude většinou polojasná. Ráno se ojediněle objeví mlhy. V noci bude od 11 do 6 stupňů, přes den od 16 do 21 stupňů.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz