Zahraničí

Střelba na ruské univerzitě si vyžádala osm mrtvých, studenti skákali z oken

Na univerzitě v ruském Permu v pondělí dopoledne začal střílet tamní student. Podle zpravodajských agentur si střelba vyžádala zraněné i mrtvé. Podle vyšetřovatelů zabil osm lidí. Dalších 24 lidí zranil. Studenti se před ním snažili uniknout i skokem z oken.

Na permské univerzitě v Rusku se střílelo. Podle informací několika ruských agentur přišel do vysoké školy v Permu v pondělí dopoledne střelec, který měl několik lidí zabít.

"V asi 11 hodin dopoledne neznámý člověk vstoupil do kampusu univerzity v Permu se zbraní a začal střílet,“ uvedla univerzita na sociální síti VKontakte. Podle vyšetřovatelů zabil střelec osm lidí. Nejméně 19 dalších zranil, uvedla stanice Dožď. Policie ho po půl desáté hodině středoevropského času zadržela, přičemž musela použít zbraň. Střelec měl být následně v těžkém stavu převezen do nemocnice.

Související obsah

Na videích, která se objevila na sociálních sítích, je vidět, jak střelec vchází do kampusu. Svědci natočili i utíkající studenty, kteří před útočníkem skákali z okna.

Střelcem by měl být 18letý student permské univerzity. Podle ruské policie se jedná o osamoceného útočníka, který nebyl součástí žádné skupiny, uvedla stanice Russia Today. Důvody pro útok měl Timur Bekmansurov napsat na sociální sítě. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz