Zahraničí

Střelba na ruské univerzitě si vyžádala osm mrtvých, studenti skákali z oken

Na univerzitě v ruském Permu v pondělí dopoledne začal střílet tamní student. Podle zpravodajských agentur si střelba vyžádala zraněné i mrtvé. Podle vyšetřovatelů zabil osm lidí. Dalších 24 lidí zranil. Studenti se před ním snažili uniknout i skokem z oken.

Na permské univerzitě v Rusku se střílelo. Podle informací několika ruských agentur přišel do vysoké školy v Permu v pondělí dopoledne střelec, který měl několik lidí zabít.

"V asi 11 hodin dopoledne neznámý člověk vstoupil do kampusu univerzity v Permu se zbraní a začal střílet,“ uvedla univerzita na sociální síti VKontakte. Podle vyšetřovatelů zabil střelec osm lidí. Nejméně 19 dalších zranil, uvedla stanice Dožď. Policie ho po půl desáté hodině středoevropského času zadržela, přičemž musela použít zbraň. Střelec měl být následně v těžkém stavu převezen do nemocnice.

Související obsah

Na videích, která se objevila na sociálních sítích, je vidět, jak střelec vchází do kampusu. Svědci natočili i utíkající studenty, kteří před útočníkem skákali z okna.

Střelcem by měl být 18letý student permské univerzity. Podle ruské policie se jedná o osamoceného útočníka, který nebyl součástí žádné skupiny, uvedla stanice Russia Today. Důvody pro útok měl Timur Bekmansurov napsat na sociální sítě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz