Domácí

Koryčany se vzpamatovávají z výbuchu. Vznikla sbírka pro pozůstalé hasičů

V Koryčanech, kde minulý týden exploze plynu totálně zničila dům a zemřeli tam dva hasiči, už jsou kasičky, kam mohou lidé přispívat pozůstalým. Další tři zranění skončili v nemocnici, a to včetně majitele zdevastovaného domu.

Středeční poledne z minulého týdne změnilo životy v Koryčanech mnoha lidem. Po výbuchu plynu dva hasiči zemřeli, další tři lidé skončili v nemocnicích. Kroměřížská charita rychle přispěchala s pomocí a zřídila speciální účet pro ty, které tragédie zasáhla.

Číslo sbírkového účtu, na který mohou zájemci přispívat: 115-5041170287 / 0100.

Přispět mohou lidé i přímo v obci do zapečetěných kasiček, které jsou v Koryčanech od pondělního rána hned na několika místech, a to třeba v lékárně, v obchodu s potravinami nebo na městském úřadě. Pomoc už přislíbil i Zlínský kraj. 

Související obsah

​"Formu pomoci zatím nebudu specifikovat, protože nevíme ty ostatní detaily. To všechno bude hrát roli, jak se k tomu postaví rada Zlínského kraje," uvedla hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO).

Krajští radní by měli rozhodovat už v pondělí. Mezi tím dál pokračuje policejní vyšetřování exploze. Dvojici tragicky zesnulých dobrovolných hasičů v neděli uctili jejich kolegové minutou ticha napříč celou Českou republikou. Smutné chvíle čekají Koryčany ve středu, jelikož se budou v tamním kostele loučit s jednou z obětí středečního neštěstí.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz