Domácí

Výbuch zabil dva hasiče, město a Charita připravily sbírku na pomoc rodinám

Výbuch zabil dva hasiče, město a Charita připravily sbírku na pomoc rodinám
Zdroj: Zlínský kraj

Charita Kroměříž ve spolupráci s městem Koryčany na Kroměřížsku uspořádala sbírku, která má pomoci lidem postiženým středečním výbuchem rodinného domu. Finančně pomoci všem zasaženým se chystá i Zlínský kraj. Při explozi zemřeli dva dobrovolní hasiči, další čtyři lidé se zranili.

Na místě, kde ještě ve středu stál rodinný dům, zůstala nyní jen hromada sutin. Při výbuchu plynu přišli o život dva dobrovolní hasiči, další se zranili a v nemocnici skončili i samotní majitelé domu. Zlínský kraj chce už v pondělí rozhodnout o pomoci všem, kterých se tragická událost dotkla.

"Zlínský kraj nabídl vedení města Koryčany, kde včera došlo k tragické události, okamžitou součinnost a na nejbližším zasedání 20. září rozhodnou krajští radní o další pomoci rodinám hasičů, kteří na místě zasahovali a majitelům domu, který explodoval," oznámilo vedení kraje ve čtvrtek. A nepůjde o jedinou pomoc, které se všem zúčastněným dostane.

Charita Kroměříž ve spolupráci s městem Koryčany vyhlásila veřejnou sbírku. Zástupci Charity to v sobotu uvedli na sociální síti.

Související obsah

Lidé mají hned několik možností, jak přispět. "Finanční prostředky lze zaslat na uvedené sbírkové konto a dále lze vložit do pokladny na Charitě Kroměříž, Ztracená 63/1, 767 01 Kroměříž. Město Koryčany má pro Vás přichystané zapečetěné pokladničky," upřesnila Charita. Peníze mohou lidé odevzdávat v přízemí budovy Městského úřadu č.p. 401 v kanceláři pokladny, v lékárně na adrese Masarykova č.p. 934 Koryčany nebo v prodejně potravin ENAPO, Masarykova 745, Koryčany. Dále je možné poslat příspěvek na účet 115-5041170287 / 0100 u Komerční banky.

Výbuch v Koryčanech nastal ve středu okolo jedné hodiny odpoledne. Stalo se tak přesně ve chvíli, kdy dobrovolní hasiči z obce zasahovali u poruchy plynového potrubí. Přesnými příčinami exploze se zabývají i kriminalisté. Podle předběžných zpráv došlo k chybě při rekonstrukci.

V Koryčanech se rozjelo vyšetřování naplno. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz