Hudba

Hudební anketa Český slavík se vrací, vysílat ji bude exkluzivně TV Nova

Na obrazovky se po čtyřleté pauze vrací oblíbená hudební anketa Český slavík, a to pod názvem Český slavík 21. Patronát nad projektem převzal matematik a podnikatel Karel Janeček a v listopadu ho exkluzivně odvysílá televize Nova.

Slavík se v Česku předává už od roku 1962, nejdříve pod názvem Zlatý slavík a později jako Český slavík. Poslední udílení cen proběhlo na podzim roku 2017. S anketou je navíc navždy neodmyslitelně spojena postava Karla Gotta.

Zpěvák za svou životní kariéru získal úctyhodných 42 slavíků. Dalším rekordmanem je zpěvačka Lucie Bílá, jejíž sbírka činí rovných 20 slavíků. Mezi další oceněné hudebníky patří například Hana Zagorová, Marta Kubišová nebo i slovenská skupina Elán.

Související obsah

​Na Českého slavíka 21 se mohou diváci televize Nova těšit už 19. listopadu. Patronát nad projektem převzal matematik a podnikatel Karel Janeček. "Já jsem se rozhodl obnovit Českého slavíka, abych pomohl české hudební scéně, abych pomohl lidem, kteří trpěli těmi restrikcemi. Již před třemi lety jsem si říkal, jaká je to škoda, že největší celonárodní anketa zkrachuje kvůli tomu, že používá špatný hlasovací systém. Anketu považuji za stříbro české populární hudby. Jsem rád, že se po čtyřech letech vrací na obrazovky televize Nova," řekl Janeček.

"Nejdříve jsem z obnovy ankety měla strach. Mnozí mají Slavíka spojeného s Karlem Gottem, pak jsem ale zjistila, že mám velkou radost. Je to moje milovaná anketa," nechala se slyšet zpěvačka Lucie Bílá, která je jednou z patronek soutěže.

Podívejte se na záznam z tiskové konference k hudební anketě Český slavík:

Režii předávání cen zase dostal pod taktovku Pepe Majeský, který stojí za oblíbenými pořady jako je SuperStar nebo Tvoje tvář má známý hlas. Letošní ročník s sebou navíc přinese hned několik novinek, včetně nové kategorie. O podobu sošky se postarala designérka Viktorie Beldová, která je například autorkou koruny pro kambodžského krále. Večerem pak bude provázet moderátorská dvojice ve složení Aleš Háma a Ondřej Sokol.

Anketa letos bude jiná právě unikátním hlasovacím systémem D21. V každé kategorii budete mít pět hlasů, které můžete rozdat. To by podle Karla Janečka mělo vést ke všeobecné spokojenosti. "Spravedlivé hlasování podle hlasovací metody D21 umožní lidem lépe vyjádřit své preference a přináší tak férové a sjednocující výsledky," říká Janeček.

Hlasovat v anketě Český slavík 21 můžete do 5. listopadu zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hudba

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz