Kultura

Český slavík se vrací: Připomeňte si nejlepší okamžiky Karla Gotta

Česká hudební scéna i fanoušci mají důvod se radovat. Po čtyřech letech se na obrazovky TV Nova vrací populární anketa Český slavík a letošní ročník s sebou přinese hned několik novinek. Nejdříve si ale připomeňte v reportáži legendu, která ovlivnila celou historii Slavíků.

Český slavík vždy byl a nyní opět bude hudební událostí roku. Téměř polovinu století v anketě dominoval zpěvák Karel Gott. A pomalu se blíží den, kdy Česko zjistí, kdo na prvním místě v kategorii nejlepší zpěvák Mistra nahradí.

Národem milovaný Božský Kája vítězství obhájil celkem 42krát. A to i v posledním ročníku v roce 2017. "Možná se zdá, že přebírat slavíky je pro mě stejně tak obvyklé jako chodit na poštu pro důchod," vtipkoval v minulých letech Gott. 

Související obsah

​V reportáži se můžete podívat na sestřih jeho nejlepších okamžiků v anketě Český slavík. A připomenout si tak třeba zpěvákovu legendární hlášku: "Tentokrát jsem to opravdu nečekal." 

​Při vyhlašování jeho jména se vystřídalo mnoho osobností, mimo jiné třeba i herečka Jiřina Bohdalová, zpěvačka Hana Zagorová nebo zpěvák Pavol Habera.

​"Ukázalo se, že jsou ještě u nás oblasti, kde si lidé změny nepřejí," žertoval Gott také. Ale čas této změny bohužel nadešel a letos se již v kategorii nejlepší zpěvák utkají jiní.

Slavnostní vyhlášení Českého slavíka čeká diváky na TV Nova 19. listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kultura

Důležité Události

Píše se na Deník.cz