Zahraničí

Americkou blogerku někdo zavraždil, uvedl koroner. FBI pátrá po snoubenci

Americkou blogerku někdo zavraždil, uvedl koroner. FBI pátrá po snoubenci
Zdroj: Profimedia

Pohřešovaná Gabby Petitová se už domů nikdy nevrátí. Pitva prokázala, že nalezené ženské tělo v americkém národním parku ve Wyomingu patřilo opravdu jí. Podle koronera byla 22letá blogerka zavražděna. Přesný způsob smrti neuvedl, čeká ještě na závěrečné výsledky pitvy.

Ženské tělo se našlo minulou neděli v Národním parku Grand Teton v USA. Vše nasvědčovalo tomu, že se jedná o pohřešovanou americkou blogerku Gabrielle "Gabby" Petitovou. Její totožnost potvrdila pitva, o které informovala v pondělí americká FBI.  "Koroner Brent Blue potvrdil, že ostatky patří Gabrielle Venory Petitové. Podle prvotního ohledání byla zavražděna. Přesná příčina smrti bude známá až s konečnými výsledky pitvy," napsala na twitteru kancelář FBI v Denveru. O výsledcích pitvy informovala BBC.

Dvaadvacetiletá blogerka odjela v polovině léta se svým snoubencem Brianem Laundriem na vandr po západě Spojených států amerických. Cestovat obytným vozem měli až do konce října. O svých zážitcích psali na sociální sítě a zveřejňovali různá videa a fotografie z cest.

Jenže 1. září se zničehonic Brian Laundrie vrátil domů ke svým rodičům i s obytným autem, ale bez snoubenky. Rodina Petitové po ní vyhlásila pátrání deset dní po jeho návratu. Policisté se s Laundriem zkontaktovali, ale on jim odmítal cokoliv říct. Pak zmizel. Policisté rozjeli velké pátrání na dvou místech. Muže hledali v přírodní rezervaci na Floridě, kam měl odjet. Ženu zase v Národním parku Grand Teton ve Wyomingu, odkud se koncem srpna ozvala naposledy. Tam policie našla její tělo.

Související obsah

​Po snoubenci mrtvé blogerky pátrají strážci zákona, zatím ale nepadla žádná obvinění. V srpnu policie s dvojicí řešila domácí násilí. Gabby Petitová si stěžovala na časté hádky. Policisté jim pouze doporučili, aby danou noc strávili odděleně.

Pár se vydal na cestu po západu USA. Dívku našli mrtvou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz