Domácí

Šance na svobodu? Pašeračku Terezu čeká nový soud, právník věří v úspěch

Šance na svobodu? Pašeračku Terezu čeká nový soud, právník věří v úspěch
Zdroj: Profimedia

Češku Terezu H. odsouzenou v Pákistánu za pašování heroinu ve čtvrtek čeká odvolací soud, který by jí mohl zajistit lístek na svobodu. Soudního slyšení se zúčastní noví soudci i odborníci na drogovou problematiku. Úspěch dokonce očekává i právník mladé Češky.

Už skoro čtyři roky je Tereza H. ve vězení v Pákistánu, kde si odpykává skoro devítiletý trest za pašování drog. Ve čtvrtek by se ale mohla podle právníka dostat na svobodu, čeká ji totiž odvolací soud, který byl předtím několikrát zrušen.

Terezin právník už dříve uvedl, že v odvolacím řízení je devadesátiprocentní šance, že jeho mandantku soudní senát osvobodí, jelikož chce argumentovat procesními nedostatky při projednávání kauzy u prvoinstančního soudu. Ve vzduchu ale stále visí další riziko, že soud případ nezačne vůbec projednávat.

Související obsah

"Další zasedání odvolacího soudu je plánováno na 23. 9. Vzhledem k počtu projednávaných kauz v tomto dni není jisté, zdali se dostane i na tento případ. Jednání soudu se zúčastní i náš konzul," uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová.

Státní prokurátor se navíc už několikrát nechal slyšet, že mu naopak přijde trest pro ženu nízký. "Další kroky soudu nebudeme v tuto chvíli předjímat," dodala Wernerová.

Mladá Česka na odvolací soud čeká už přes dva roky. Soud byl naposled odložen v červnu tohoto roku. A nebylo to poprvé. Ještě předtím, než pákistánský soud poslal Terezu H. za mříže, bylo projednávání případu odloženo například kvůli kriketovému turnaji, masivnímu výpadku proudu nebo stávce soudců.

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru objevili přibližně devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji místní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Mladá Češka s trestem od začátku nesouhlasí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz