Zahraničí

Trump žaluje neteř kvůli "zákeřnému spiknutí". Teď po ní chce odškodné

Trump žaluje neteř kvůli "zákeřnému spiknutí". Teď po ní chce odškodné
Zdroj: Profimedia

Bývalý americký prezident Donald Trump žaluje svou neteř a tři novináře amerického deníku The New York Times. Důvodem je údajné zákeřné spiknutí kvůli zveřejnění daňových záznamů a následná publikace v článcích. Teď požaduje odškodné, které se pochybuje v řádech miliard korun.

Bývalý prezident Donald Trump podal žalobu na svou neteř Mary L. Trumpovou (56) a tři novináře deníku The New York Times kvůli zveřejnění daňových záznamů. Trump viní Mary Trumpovou a tři novináře ze zapojení do zákeřného spiknutí, za účelem získání důvěrných dokumentů. Informaci uvedl web BBC.

"Skupina novinářů z New York Times za účelem získání důvěrných daňových záznamů Donalda J. Trumpa neúnavně vyhledala jeho neteř Mary L. Trumpovou a přesvědčila ji, aby záznamy propašovala z kanceláře jejího právního zástupce," zní žaloba.

Dále uvádí, že exprezident požaduje náhradu škody ve výši nejméně 100 milionů dolarů (2,1 miliardy korun).

Novináři z deníku New York Times v článku z roku 2018 napsali, že Trumpovi finančně pomohl jeho otec, který mu v průběhu deseti let věnoval v přepočtu nejméně 8,9 miliardy korun. Dále v textu stálo, že většinu těchto peněz získal skrze pochybná daňová schémata v průběhu 90. let.

Související obsah

​"Zaklepala jsem na dveře Mary Trumpové. Otevřela je. Myslím, že tomu říkají žurnalistika," reagovala na kauzu přes sociální síť Twitter jedna z žalovaných reportérek deníku New York Times, Susanne Craigová.

Celý příběh Mary popisuje ve své knize Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa. Mimo jiné zde uvádí, že je její strýc sociopat.

Mary L. Trumpová se ke kauze zatím nevyjádřila. Případ se stále projednává.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz