Domácí

Soudce z Brna je stíhán za sexuální nátlak, Benešová podala kárnou žalobu

Soudce z Brna je stíhán za sexuální nátlak, Benešová podala kárnou žalobu
Zdroj: TV Nova

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) podala ve středu kárnou žalobu na soudce z Brna, který je v současné době vyšetřován policií kvůli sexuálnímu nátlaku vůči nezletilé. Muž se měl pokusit dívku donutit k sexu.

Soudce se měl podle kriminalistů minulý rok v létě pokusit donutit nezletilou dívku k sexu, k tomu však nakonec nedošlo. Muž se podle Deníku N k dívce dostal na základě své práce. Následně si s ní začal dopisovat přes sociální sítě. Dívku opakovaně podle zjištění vyšetřovatelů navštěvoval, a to i přes upozornění lidí z jejího okolí, že to není vhodné.

"K okolnostem, vzhledem k probíhajícímu trestnímu stíhání, se vyjadřovat nemůžeme. S ohledem na závažnost obvinění podala dnes paní ministryně kárnou žalobu," uvedl pro TN.cz mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka s tím, že je soudce od 15. července tohoto roku postaven mimo službu.

Související obsah

"Náš útvar vede trestní řízení, vyšetřování, proti osobě v postavení speciálního subjektu. Více informací nyní poskytovat nebudeme," informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

​V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži za sexuální nátlak až pět let vězení. Kvůli kárné žalobě navíc může přijít o post soudce. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz