Počasí

Sluníčko a až 25 stupňů. Víkendové počasí bude ve znamení babího léta

Sluníčko a až 25 stupňů. Víkendové počasí bude ve znamení babího léta
Zdroj: Thinkstockphotos

Ačkoliv už začal astronomický podzim, počasí v Česku zůstává hezké. Ve čtvrtek a pátek budou na některých místech potřeba deštníky, víkendové počasí ale bude připomínat typické babí léto. Dočkáme se sluníčka a příjemných teplot, které v závěru týdne dosáhnou až 25 stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude v Česku většinou polojasno. Večer ale bude od severu přibývat oblačnosti a později večer na severu se mohou objevit přeháňky. Teploty se budou v maximech pohybovat od 18 do 22 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 13 a na Šumavě by neměly přesáhnout 16 stupňů. Večer bude foukat silnější vítr, místy může v nárazech dosáhnout rychlosti 54 km/h.

"V pátek přes naše území přejde slabá studená fronta od severu," informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vzápětí ji ale vystřídá oteplení. Páteční obloha bude oblačná až zatažená, na jihu bude ojediněle pršet. Odpoledne a večer bude oblačnosti ubývat a srážky ustávat.

Nejnižší noční teploty budou od 13 do 9 stupňů, přes den se budou pohybovat od 17 do 21 stupňů. Na severu a severovýchodě území bude o něco chladněji, a to kolem 16 stupňů. Foukat bude opět silnější vítr, který v nárazech může mít rychlost 54 km/h, odpoledne a večer ale bude slábnout.

Související obsah

​V sobotu bude jasno až polojasno s ojedinělými ranními mlhami. V noci bude od 10 do 6 stupňů, přes den se teploty vyšplhají na 20 až 24 stupňů.

I v neděli si užijeme slunečné počasí. Obloha bude polojasná až skoro jasná, ráno se opět ojediněle objeví mlhy. Noční teploty se budou pohybovat od 10 do 6 stupňů, přes den stoupnou na 21 až 25 stupňů.

V pondělí už do Česka opět dorazí přeháňky nebo déšť. Srážky budou četnější na jihozápadě. Podle výhledu ČHMÚ ale teploty minimálně do poloviny příštího týdne budou stále přesahovat 20 stupňů Celsia.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz