Domácí

Na D46 se srazil osobák s kamionem. Jeden člověk zemřel, tři jsou zranění

Na dálnici D46 u Prostějova se ve čtvrtek ráno čelně srazil osobní automobil s kamionem. Nehoda měla tragické následky, vyžádala si jeden lidský život. Další tři lidé jsou zranění, z nichž jeden je ve vážném stavu.

Nehoda se stala před pátou hodinou ranní na zhruba 23,5. kilometru dálnice D46 u Prostějova. "V zúženém místě dálnice, kde jsou oba jízdní pruhy svedeny do jednoho, vjel z dosud nezjištěných příčin řidič osobního vozidla do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím kamionem," popsala okolnosti nehody policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V osobním autě cestovali tři lidé, jeden ze spolujezdců, kterému bylo 27 let, po srážce zemřel. Záchranáři u něj zahájili resuscitaci, utrpěl ale vážná mnohočetná zranění, kterým na místě podlehl.

Řidič kamionů a jeden ze spolujezdců skončili s lehčími zraněními v nemocnici, stejně tak i 28letý řidič osobáku, který na rozdíl od nich ale utrpěl vážná zranění po celém těle. "Dva pacienty jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu hydraulickými nástroji," uvedli hasiči Olomouckého kraje.

Související obsah

​Nehoda silnici uzavřela v obou směrech na téměř 13 hodin. Řidiči museli využívat objízdné trasy. "V 18:00 byla po ranní závažné dopravní nehodě zprůjezdněna dálnice D46 u Prostějova v obou směrech," sdělila Zajícová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz