Zahraničí

Muž zběsile střílel v obchodě u Memphisu, dva mrtví, 14 zraněných

Další šílený střelec šokoval Spojené státy. Po zběsilé palbě v supermarketu Kroger na předměstí Memphisu v Tennessee zůstali ve čtvrtek dva mrtví, 14 lidí utrpělo zranění, mnozí velmi vážná.

Krvavý incident se začal odehrávat v půl druhé odpoledne (20:30 našeho času) v městečku Collierville, kde žijí převážně dobře situované rodiny, asi 50 kilometrů od centra metropole, informovala americká média.

První výstřely třeskly v oddělení lahůdek. “Střílel, střílel, střílel. Střelil jednoho z mých spolupracovníků do hlavy a pak jednoho zákazníka do břicha,“ popsala řádění muže pokladní, která stačila utéct.

Související obsah

První policejní hlídka dorazila za čtyři minuty. Vzápětí bylo okolí obchodu plné blikajících aut včetně sanitek, přilétl i vrtulník. Strážci zákona společně se zásahovou jednotkou SWAT pročesávali uličky mezi regály i kanceláře a sklady. Do bezpečí pak odváděli zákazníky i zaměstnance, kteří se ukryli, kde se dalo. Včetně mrazáků.

Střelce našli mrtvého. Na konci svého běsnění podle všeho obrátil zbraň proti sobě. Na místě zůstal další mrtvý, 14 zraněných rozvezly záchranáři do okolních nemocnic. Stav nejméně čtyř z nich je kritický.

Identitu a motiv vraha policisté zatím nesdělili. Jednou z verzí je, že mohl být současným či bývalým zaměstnancem obchodu. Střelbě dle policie nepředcházel žádný konflikt. Na parkovišti zůstalo střelcovo auto, které prohledali pyrotechnici.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz