Domácí

Policie pátrala po dvou školácích. Dívku s chlapcem druhý den našli

Policie pátrala po dvou školácích. Dívku s chlapcem druhý den našli
Zdroj: Profimedia

Jihočeští policisté pátrali po 14letém chlapci a 12leté dívce z Prachaticka, kteří zmizeli ve čtvrtek. V pátek dopoledne akci odvolali s tím, že se školáci našli v pořádku.

Po dvou školácích z Prachaticka policie vyhlásila pátrání v pátek na základě čtvrtečního oznámení. Rodina 14letého chlapce uvedla, že měl z domova v Prachaticích odejít kolem čtvrté hodiny odpolední. Až do pátečního dopoledne o něm neměla žádné informace.

Dle zjištění policie mohl jet za 12letou dívkou do Vimperka. "Ta se však také nenacházela v místě svého bydliště," uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek. Policie se tak obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání.

Související obsah

Před devátou hodinnou ranní Doubek oznámil, že pátrání bylo odvoláno, protože děti byly nalezeny v pořádku. Okolnosti zmizení i vypátrání neupřesnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz