Krimi

Češka doufala v pohádkové dědictví, pak přišla rána. Žena přišla o více než milion

Češka doufala v pohádkové dědictví, pak přišla rána. Žena přišla o více než milion
Zdroj: Thinkstockphotos

Na svou důvěřivost a vidinu v pohádkové dědictví doplatila před nedávnem jedna žena z Vyškovska. Na internetu totiž naletěla podvodníkovi, který z ní postupně vylákal přes milion korun. Případ už vyšetřuje policie.

Jihomoravští kriminalisté se v současné době zabývají dalším případem podvodu, kdy žena doplatila na svou důvěřivost. Ženu z Vyškovska kontaktoval před několika měsíci neznámý muž, který jí sdělil zprávu o tom, že bude dědit po příbuzném, který má stejné příjmení a zemřel ve Spojených státech amerických.

Neznámý se vydával za právníka, který má vyřídit pozůstalost. Věc měla jediný háček. Bylo třeba zaplatit poplatky spojené s vyřízením pozůstalosti. "Podvodníkovi se tak postupně podařilo vylákat čtyři platby, které poslala důvěřivá žena na bankovní účet v Turecku. Zde se měl právě nacházet majetek, který měla zdědit," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

​Až když chtěl muž po ženě další peníze, začala mít podezření, že něco není v pořádku a obrátila se na policii. Mezitím už však stačila podvodníkovi poslat 1,2 milionu korun.

Související obsah

​Na trochu jiný scénář naletěla také další žena z Vyškovska, kterou kontaktoval na sociálních sítích muž, který tvrdil, že pracuje na zaoceánské lodi. Muž se ženě svěřil, že je v tíživé životní situaci a potřebuje někam schovat své úspory. Napsal tedy ženě, že pošle úspory k ní do Česka.

​"Ženu očekávající zásilku proto ani příliš nepřekvapila zpráva, kde se jí údajná přepravní společnost dotazovala, zda očekává zásilku od osoby, jejíž jméno znala z komunikace na sociální síti. Když potvrdila, v dalším e-mailu byla vyzvána k zaplacení poplatku za zaslání zásilky. Když jej zaplatila, kontaktovala ji opět údajná přepravní společnost ze stejné e-mailové adresy s tím, že její zásilka byla pozastavena, a to z několika důvodů, které porušily zásady přepravy," vysvětlila Musilová. I tato žena nakonec zjistila, že se stala obětí podvodu. Bohužel i tak přišla o 100 tisíc korun.

Policisté důrazně varují před podobnými případy, kterých stále přibývá a krom válečných veteránů, zahraničních vojáků či lékařů se podvodníci mohou vydávat například i za správce pozůstalosti. Lidé by nikdy neměli posílat peníze cizím lidem, které osobně neznají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz