Zahraničí

Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí

Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí
Zdroj: Profimedia/Europol

V boji proti zneužívání dětí se Europol obrátil na veřejnost a požádal o pomoc. Zveřejnil snímky předmětů z dětského porna s tím, že zjištění jejich původu by pomohlo s pátráním po obětech. Informace lze Europolu zaslat anonymně.

Europol vyzval veřejnost, aby pomohla s rozpoznáním předmětů, které souvisí se sexuálním zneužíváním dětí. U všech níže uvedených obrázků už vyšetřovatelé vyčerpali všechny možnosti, jak zjistit jejich původ a komu patřily.

Všechny byly převzaty především z videí se zneužívanými dětmi. Mnohdy jsou videa nekvalitní, případně jsou předměty příliš malé, proto je kvalita některých obrázků horší.

Související obsah

Pokud byste některou z věcí rozpoznali, můžete se obrátit na organizaci ve speciálním formuláři. Podle Europolu se ukázalo, že rozpoznávání předmětů je důležité a může vést k odhalení pachatelů ohavných zločinů. Zkuste se zamyslet, zda jste někde (třeba i na dovolené) nemohli podobné věci vidět.

Pokud se podaří zjistit původ některé z věcí, Europol se spojí s policií či úřady v dané zemi, aby případ dále vyšetřily a urychlily odhalení pachatele či zjištění oběti. Europol požádal, aby z úcty k oběti nikdo nesdílel žádné informace, z kterých by bylo patrné jméno či další osobní informace zneužívaných dětí.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz