Domácí

Šílené manévry řidiče kamionu. Na D1 se mstil jinému šoférovi

Řidič osobního auta Jan S. zažil v pátek okolo poledne krušné chvilky. Při sjíždění z dálnice D1 na D2 u Brna jej nebezpečným manévrem ohrozil řidič kamionu. Šlo zřejmě o pomstu za předchozí manévr řidiče osobáku. Podle dopravního experta sice řidič, který video natočil, chybu udělal, neměl ale v úmyslu nikoho ohrozit.

Nepříjemný zážitek si odnesl z jízdy po D1 řidič osobního auta Jan S. "Dnes (v pátek) kolem oběda mě vybrzdil psychicky narušený řidič náklaďákem převážejícím cement. Jel od Prahy na Olomouc přes Brno. Na sjezdu z D1 na D2 směr Brno předvedl, co umí," napsal Jan S. redakci TN.cz. 

Jan S. se snažil odbočit na Bratislavu, aby mohl sjet z dálnice. "Byl tam celkem provoz, ostatně jako vždycky. Než jsem se dostal do pravého pruhu, tak to chvíli trvalo. Za mnou jel kamion v rychlém pruhu, kde nemá co dělat," popisoval řidič osobního auta.

Související obsah

"Když jsem nenašel místo na sjezd, tak to chvíli trvalo. No, a on mě vytroubil, protože si myslel, že jsem tam už dávno měl být. Jenže přede mnou tam najíždělo ještě auto a já jsem nebyl schopen tam dělat nějaké zmatky, tak mě vybrzdil a pak jsme si "popovídali" přes okýnko. On to neunesl a strhl to. Měl jet dál na Olomouc a strhl to přes všechny plné čáry a prostě mě vybrzdil," popsal incident Jan.

Dopravní expert Roman Budský po zhlédnutí videa zkonstatoval, že řidič kamionu firmy Koredo se choval agresivně a neprofesionálně. "Nicméně ohrožení se dopustil i první řidič. Na videu je vidět, že dělal chyby, když se snažil jet doprava. Držel se v pruhu až příliš dlouho. Buď měl najet dříve, nebo měl přerušit odbočení. Pak je vidět, že odbočil přes plnou čáru," řekl redakci Budský.

Dopravní agresivita

Podle dopravního experta je ale poznat, že řidič osobního auta nechtěl nikoho úmyslně ohrozit. "Choval se rozpačitě a mohl situaci vyřešit elegantněji. Ovšem v případě druhého řidiče je situace úplně odlišná," řekl Budský a dodal, že řidič kamionu naprosto záměrně vytvořil ohrožující situaci. 

Související obsah

"Byl to projev agresivity a jasně dané ohrožení. Úmyslně vytvořil nehodovou situaci a přejel veškeré šrafování. Prostě auto použil jako zbraň, protože věděl, že řidič osobního auta si na zhruba 40tunový kamion netroufne a bude se snažit dobrzdit, co mu budou síly stačit," popsal Budský.

Podle dopravního experta je velkou chybou, že v České republice není definovaná dopravní agresivita. "Čím dál častěji se stává, že řidiči si svou frustraci vybíjí schovaní v autě a používají ho jako zbraň," sdělil Budský. Podle něj by se zákony měly začít dopravní agresivitě věnovat a podobným řidičům by mělo být zakázáno řídit, dokud se jejich psychické problémy nevyřeší.

Redakce TN.cz kontaktovala kvůli vyjádření firmu Koredo a zaslala jí video od čtenáře. Vedení společnosti se k chování řidiče nechtělo vyjádřit a pouze odpovědělo, že se na video podívá později. V době vydání článku žádná reakce redakci nepřišla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz