Domácí

Opilá matka málem vyklopila dítě z kočárku. Nadýchala skoro 2,5 promile

Ulicemi Pardubic se potácela silně opilá matka, která málem vyklopila z kočárku své půlroční dítě. Když strážníci chtěli vědět, komu mají chlapečka svěřit, určila matka svého kamaráda. Jenže muž, který si pro něj přišel, byl pod vlivem alkoholu také.

Slunce bylo vysoko a 33leté matce se už pořádně točil svět. "Na opilou ženu nás volající upozornila hodinu po poledni," informoval v pátek mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Když se žena snažila vstát, opírala se o kočárek a několikrát to vypadalo, že půlroční chlapec skončí na dlažbě. Hlídka dala dotyčné dýchnout a přístroj naměřil skoro 2,5 promile. To je jako kdyby vypila 1,5 litru vína. Ostatně jednu prázdnou láhev strážníci objevili přímo v kočárku.

Související obsah

"Pokud máte přes jedno promile, tak už je to život ohrožující, jak pro okolí, tak pro vás," vysvětlil odborník na léčbu závislostí Martin Svoboda.

Strážníci se následně zajímali, zda žena má někoho, kdo by se o dítě postaral. "Pokud se tak nestane, tak je dítě umístěno do zařízení, které pečuje o děti potřebující okamžitou péči," sdělil mluvčí pardubického magistrátu Radim Jelínek.

Matka jednoho známého určila. Kamarád, kterého si žena zavolala, bohužel také přišel pod vlivem alkoholu. Na druhý pokus a s jiným člověkem to naštěstí vyšlo. Poměry v její rodině už zajímají sociálku.

Rekordmankou mezi opilými matkami je žena, která se starala o šestiletou dívku a nadýchala v České Třebové 4,5 promile.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz