Zahraničí

Horor v Chorvatsku. V domě našli tři mrtvé děti. Otec nechal děsivý vzkaz

Chorvatská policie vyšetřuje v hlavním městě Záhřebu hrůzný čin. V jednom z bytů našli v noci z pátku na sobotu tři malé mrtvé děti. V bytě byl také otec, který byl ve špatném zdravotním stavu zřejmě poté, co se pokusil o sebevraždu. Policisté jej podezřívají, že děti uškrtil.

Podle webu Dnevnik.hr zasahovali policisté v noci na sobotu v podkrovním bytě v záhřebské čtvrti Mlini. "Okolo 2. hodiny ráno jsme vyjížděli na základě informací od občanů, kteří si všimli na sociální síti zprávy, jež zmiňovala pokus o sebevraždu. Když policisté vstoupili do bytu, našli na místě šestapadesátiletého muže ve špatném zdravotním stavu," uvedla v oficiálním prohlášení záhřebská policie.

V bytě policisté našli i tři malé děti – sedmiletá dvojčata, chlapce a dívku, a jejich čtyřletou sestřičku, těm už bohužel nebylo možné pomoci. "Přivolaný lékař potvrdil, že děti zemřely násilnou smrtí. Zraněný muž byl převezen do Nemocnice Milosrdných sester v Záhřebu, kde je hospitalizovaný. Případ si převzali kriminalisté," dodali policisté.

Prvotní zprávy dokonce hovořily o tom, že se v bytě mělo střílet, podle chorvatských médií ale byly děti uškrceny. Jejich otec se pokusil otrávit, zřejmě léky.

Související obsah

​O tom, že se chystá ublížit si, se muž svěřil na facebooku. "Sbohem, všichni. Odcházím, protože už dál nemohu. Vůle žít mě opustila, protože moje bývalá žena na mě byla opravdu zlá a protože už nemám peníze. Všechno, o co jsem se za poslední rok a půl snažil, nevyšlo. Už ani moji bratři ze Zednářské lóže mi nechtějí pomoci. Nakonec už mi ani nezvedají telefon. Jen moji nejlepší přátelé se mi snažili pomoci. Ale už je konec. Takže sbohem," napsal podle Dnevniku muž.

Otec dětí se podle rakouského listu Krone.at jmenuje Harald K. a je původem z Vídně. V Chorvatsku žil dlouhodobě. Byl rozvedený, děti u něj zřejmě byly na víkend. Pracoval jako finanční poradce pro významné společnosti. Chorvatská policie potvrdila, že jej vyšetřuje pro podezření z vraždy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz