Domácí

Dům v Litovli zničil výbuch plynu. Těžce popáleného muže odvezl vrtulník

Výbuch plynu poničil v sobotu dům v Litovli v Olomouckém kraji. Jeden člověk je raněný, obyvatele z okolí bylo nutné evakuovat. V neděli na místě pokračovalo vyšetřování.

Kvůli výbuchu plynu vyrazili v sobotu odpoledne hasiči na ulici 1. máje v Litovli. "Nebudu spekulovat o příčinách výbuchu. Došlo ke zranění jedné osoby, která byla předána zdravotnické záchranné službě. Byla provedena preventivní evakuace osob z přilehlých obydlí, celkem sedm dospělých a dvě děti," popsal mluvčí hasičů Radek Buryánek.

"Mohu potvrdit, že na místě je popálený člověk, mladý muž. Na místě jsme zasahovali leteckou záchrannou službou, aktuálně pacienta transportujeme s popáleninami celého těla s inhalačním traumatem do Fakultní nemocnice Ostrava Poruba přímo na popáleninové centrum," uvedla v sobotu mluvčí záchranářů Lucie Mikisková.

Související obsah

​Hasiči prohledávali okolní domy, místo bylo dlouho do noci uzavřené. Napravo ani nalevo od poničeného domu nejsou budovy poškozené. "Na místo vyjela plynárenská pohotovost, po příjezdu okamžitě zavřela všechny sítě a provede ještě další kontrolu," doplnil Buryánek. Dvoupatrový dům je poničený hlavně ve vrchní části. V neděli po poledni se začalo s odklízením trosek.

Přesné příčiny výbuchu jsou v šetření. Obyvatelé z okolí spekulují, že se v domě měly vařit drogy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz