Domácí

Dům v Litovli zničil výbuch plynu. Těžce popáleného muže odvezl vrtulník

Výbuch plynu poničil v sobotu dům v Litovli v Olomouckém kraji. Jeden člověk je raněný, obyvatele z okolí bylo nutné evakuovat. V neděli na místě pokračovalo vyšetřování.

Kvůli výbuchu plynu vyrazili v sobotu odpoledne hasiči na ulici 1. máje v Litovli. "Nebudu spekulovat o příčinách výbuchu. Došlo ke zranění jedné osoby, která byla předána zdravotnické záchranné službě. Byla provedena preventivní evakuace osob z přilehlých obydlí, celkem sedm dospělých a dvě děti," popsal mluvčí hasičů Radek Buryánek.

"Mohu potvrdit, že na místě je popálený člověk, mladý muž. Na místě jsme zasahovali leteckou záchrannou službou, aktuálně pacienta transportujeme s popáleninami celého těla s inhalačním traumatem do Fakultní nemocnice Ostrava Poruba přímo na popáleninové centrum," uvedla v sobotu mluvčí záchranářů Lucie Mikisková.

Související obsah

​Hasiči prohledávali okolní domy, místo bylo dlouho do noci uzavřené. Napravo ani nalevo od poničeného domu nejsou budovy poškozené. "Na místo vyjela plynárenská pohotovost, po příjezdu okamžitě zavřela všechny sítě a provede ještě další kontrolu," doplnil Buryánek. Dvoupatrový dům je poničený hlavně ve vrchní části. V neděli po poledni se začalo s odklízením trosek.

Přesné příčiny výbuchu jsou v šetření. Obyvatelé z okolí spekulují, že se v domě měly vařit drogy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz