Zahraničí

Záhadná Dana je stále v chorvatské nemocnici. Co s ní bude dál?

Záhadná Dana je stále v chorvatské nemocnici. Co s ní bude dál?
Zdroj: primorsko-goranska-policija

Dva týdny v neděli uplynuly od chvíle, kdy rybáři na chorvatském ostrově Krk našli sedmapadesátiletou Slovenku Danielu A., která trpí ztrátou paměti. Případ vzbudil rozruch v celém světě. Podle chorvatských médií žena zůstává v nemocnici v Rijece. Se slovenskou ambasádou se řeší, co s ní teď bude dál. Na svůj dosavadní život si totiž stále nevzpomněla.

Podle chorvatského portálu 24sata.hr je Dana stále v nemocnici v Rijece. Bližší informace o jejím zdravotním stavu ale nemocnice odmítla poskytnout s tím, že se média musí obrátit na slovenské velvyslanectví. To novináře odkázalo na ministerstvo zahraničí, které ale nereagovalo.

Portálu se ale podařilo zjistit, že s Danou se už v nemocnici setkali zaměstnanci ambasády. Snahu o kontakt ze strany slovenských úřadů ale neměla vyslyšet Danina rodina, což potvrzuje předchozí zprávy o tom, že se Dana se svými blízkými příliš nestýkala.

Web Total Croatia News přinesl zprávu, že sestra Dany chorvatským novinářům řekla, že spolu dobře nevychází a naposledy s ní mluvila před třemi měsíci, kdy jí Dana měla říct, že se stěhuje do Španělska.

Související obsah

​"Ani jsem netušila, že tam je. Samozřejmě jsem ráda, že je v pořádku, ale víc se k tomu vyjadřovat nebudu. Nevím, co bych k tomu víc řekla," řekla webu Čas.sk jedna z Daniných příbuzných.

Převoz na Slovensko

Podle portálu 24sata.hr se připravuje převoz ženy do její rodné země. Lékaři se ale nejdřív snaží přijít na to, co způsobilo ztrátu paměti. Od případu již dává ruce pryč chorvatská policie.

O tajemné kauze ví v Trenčíně, kde Dana na místním sídlišti žila. Kancelář starosty ale zatím nikdo kvůli repatriaci ženy trpící amnézií nekontaktoval.

Danina americká kamarádka Nina Smidtová, která se s ženou potkala před šesti lety v Los Angeles, mezitím pro ženu založila sbírku na portálu GoFundMe. Nina byla jedním z prvních lidí, kteří Danu na fotografiích poznali a snažili se kontaktovat policii, aby pomohli případ rozklíčovat. Sbírku založila v sobotu. Cílem je vybrat 5 000 dolarů, tedy v přepočtu asi 100 000 korun. V neděli dopoledne byl na účtu ale jen zlomek cílové částky.

Více o záhadné kauze v reportáži:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz