Zahraničí

Zemřel "britský hudební král". Hity jeho kapely zná každý

Zemřel "britský hudební král". Hity jeho kapely zná každý
Zemřel Alan Lancaster Zdroj: Profimedia.cz

V 72 letech zemřel anglický baskytarista a zakládající člen rockové skupiny Status Quo Alan Lancaster. Hudebník zemřel v rodinném kruhu v australském Sydney, kde žil.

Alan Lancaster v sobotu ráno zemřel, když prohrál boj s roztroušenou sklerózou. Smutnou informaci zveřejnili jeho blízcí, podle kterých odešel britský hudební král.

Lancaster se narodil v roce 1949 a v roce 1962 založil kapelu Status Quo. Tehdy se ještě nazývala The Scorpions. Alan v kapele hrál 23 let a jako její člen skončil v roce 1985. Kapela nicméně fungovala i po jeho odchodu. Mezi její největší hity patří písně "Rockin All Over the World" a "In the Army Now." 

Lancaster se po konci v kapele přesunul do Austrálie, kde pokračoval v hudební kariéře. Ke kapele Status Quo se ale vrátil ještě v letech 2013 až 2014 na krátké turné. 

Ke konci života hudebník bojoval s roztroušenou sklerózou. Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil rodinný přítel Craig Bennet, kterého o to požádala rodina. "Se zlomeným srdcem vám musím oznámit úmrtí Alana Lancastera, britského hudebního krále, kytarového boha a zakládajícího člena ikonické skupiny Status Quo," uvedl Bennet v prohlášení. Lancaster podle něj zemřel v sobotu ráno obklopen svou rodinou.

Související obsah

​Alan po sobě zanechal manželku Dayle, se kterou byl ženatý od roku 1978, dva syny a pět vnoučat. "Všichni máme zlomené srdce. Alan měl úžasný humor. Byl oddaným a zbožňujícím manželem, otcem a dědečkem," uvedla Dayle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz