Krimi

Policisté vyšetřují výbuch domu v Litovli, nasadili i speciálně vycvičené psy

Policisté dál pokračují ve vyšetřování sobotního výbuchu plynu v Litovli. Mohutná exploze tam částečně zničila dům, jeden člověk skončil na popáleninovém centru v Ostravě.

Vyšetřovatelé policistů i hasičů pracovali na místě výbuchu dlouhé hodiny. Přizvali i policejního psovoda se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání ohnisek požárů a návykových látek. "Prostě vybuchl plyn, no, a spadl barák. Já jsem seděla na schodech a luštila křížovky," řekla partnerka popáleného muže.

Sobotní exploze totálně zničila střechu domu, jeho vnitřní prostory a dvě zaparkovaná osobní auta. Naštěstí se nepotvrdily původní obavy, že by mohla být narušena statika okolních domů.

Související obsah

​To už v noci na neděli potvrdil starosta Litovle. "Nejsou známky nějakého statického problému, že by byly další nemovitosti sousedící ohroženy," informoval starosta Viktor Kohout.

Devět evakuovaných obyvatel ze sousedství se tak už mohlo vrátit do svých domovů. Olomoučtí kriminalisté výbuch v centru Litovle zatím vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Trestní zákoník v takovém případě počítá pro pachatele s až pětiletým vězením. Zraněný muž, který je popálený takřka na celém těle, dál zůstává v nemocnici.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz