Krimi

Muž měl v Plzni zaútočit na skupinu dětí. Jednoho z chlapců ošklivě zranil

Muž měl v Plzni zaútočit na skupinu dětí. Jednoho z chlapců ošklivě zranil
Zdroj: TV Nova

Policisté prošetřují sobotní napadení šestnáctiletého chlapce v plzeňské Plovární ulici. Toho měl podle svědků během útoku na skupinu dětí pořezat neznámý muž. Chlapec prý bránil mladší kamarády.

Na případ upozornili plzeňští strážníci. Ti v sobotu okolo osmé hodiny večer vyjížděli do Plovární ulice kvůli hlášenému napadení. "Na místě bylo zjištěno, že došlo k potyčce mezi šestnáctiletým hochem a neznámým mužem, který z místa utekl. Mladý muž byl otřesen z nastalé situace, na pravé paži měl krvácivé zranění a stěžoval si na nevolnost po úderu do hlavy," přiblížila okolnosti výjezdu mluvčí městské policie Veronika Kuchynková.

Na místo vyrazili i záchranáři, hlídky mezitím na základě popisu od svědka začaly pátrat po pachateli. "Dále bylo zjištěno, že útočník navštěvuje jednu obyvatelku domu, kde mělo dojít také ke konfliktu mezi nimi. Strážník se proto šel přesvědčit, není-li žena zraněná a zda nepotřebuje pomoc. Dveře do bytu byly pootevřené a na podlaze ležela kabelka s rozsypaným obsahem," dodala mluvčí.

Související obsah

​Na klepání ani volání se nikdo neozýval. Strážníci proto nahlédli do bytu, žena se ozvala vzápětí. Sice nezraněná, nicméně pod vlivem drog. "Na místo se dostavila PČR, která si následně celou situaci převzala k dalším úkonům," zakončila Kuchynková.

Podle informací webu Krimi-Plzeň potyčce předcházel útok muže na skupinu dětí. Ty se údajně bavily před domem, když z budovy vyběhl zjevně zfetovaný muž a děti napadl. Největší ze skupinky byl šestnáctiletý chlapec, který se měl pokusit menší a mladší kamarády chránit a muži se postavil na odpor. Útočník ho podle svědků srazil k zemi, bil pěstmi, kopal do něj a také ho pořezal na ruce nespecifikovaným předmětem.

"Přijali jsme oznámení o napadení mladistvého chlapce a případem se v současné době zabýváme," sdělila TN.cz mluvčí policie Michaela Raindlová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz