Zahraničí

Macron žaluje fotografa. Zlobí se za snímek v plavkách na vodním skútru

Macron žaluje fotografa. Zlobí se za snímek v plavkách na vodním skútru
Zdroj: TV Nova

Francouzský prezident Emmanuel Macron podal trestní oznámení na fotografa Thibauta Dalipharda, který jej vyfotil v plavkách na vodním skútru. Podle Macrona narušil jeho soukromí. Agentura AFP v úterý uvedla, že se případem začala zabývat francouzská prokuratura.

Francouzský prezident v létě 2020 trávil dovolenou na Azurovém pobřeží se svou ženou Brigitte Macronovou. Prezidentský pár relaxoval na lodi, 43letý Macron se pak sám proháněl na vodním skútru. Právě při těchto aktivitách jej zvěčnil fotograf Thibaut Daliphard. Snímky pořizoval pro bulvární časopis Voici, který je v loňském srpnu otiskl na titulní straně.

Fotografie, na které se prezident projíždí na skútru, se nyní objevila i na výstavě o prezidentech v jedné z pařížských galerií. Daliphard uvedl, že Elysejský palác (sídlo francouzského prezidenta) galerii kontaktoval a žádal o rychlé odstranění fotografie. 

Prezident na skútru

Majitel pařížské galerie, která vystavuje fotky prezidentů na dovolené, Daniel Delamare, snímek okamžitě stáhnul. "Udělal jsem to hned, jakmile mi z Elysejského paláce řekli, že prezidentovi vadí," řekl Delamare francouzskému webu Le Point

Daliphard rozhodnutí prezidenta nechápe. "Fotografie ukazuje mladého, dynamického prezidenta téměř ve stylu prezidenta Kennedyho," řekl Daliphard agentuře AFP s tím, že nerozumí, co je na ní negativního. Elysejský palác žalobu nekomentoval.

Bulvární fotograf měl s prezidentským párem problém už v roce 2017, kdy byl obviněn z vloupání do jejich rezidence na dovolené v Marseille. Prezident si na něj stěžoval kvůli obtěžování a pokusu o narušení soukromí, později ale stížnost stáhnul. 

Emmanuel Macron si nechal ve vládní rezidenci ve Fort Brégançonu na Azurovém pobřeží postavit vnitřní bazén za 34 000 euro (zhruba 884 000 korun), aby se vyhnul narušování soukromí při koupání. Sám pak přiznal, že stejně upřednostňuje moře. 

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz