Zahraničí

Macron žaluje fotografa. Zlobí se za snímek v plavkách na vodním skútru

Macron žaluje fotografa. Zlobí se za snímek v plavkách na vodním skútru
Zdroj: TV Nova

Francouzský prezident Emmanuel Macron podal trestní oznámení na fotografa Thibauta Dalipharda, který jej vyfotil v plavkách na vodním skútru. Podle Macrona narušil jeho soukromí. Agentura AFP v úterý uvedla, že se případem začala zabývat francouzská prokuratura.

Francouzský prezident v létě 2020 trávil dovolenou na Azurovém pobřeží se svou ženou Brigitte Macronovou. Prezidentský pár relaxoval na lodi, 43letý Macron se pak sám proháněl na vodním skútru. Právě při těchto aktivitách jej zvěčnil fotograf Thibaut Daliphard. Snímky pořizoval pro bulvární časopis Voici, který je v loňském srpnu otiskl na titulní straně.

Fotografie, na které se prezident projíždí na skútru, se nyní objevila i na výstavě o prezidentech v jedné z pařížských galerií. Daliphard uvedl, že Elysejský palác (sídlo francouzského prezidenta) galerii kontaktoval a žádal o rychlé odstranění fotografie. 

Prezident na skútru

Majitel pařížské galerie, která vystavuje fotky prezidentů na dovolené, Daniel Delamare, snímek okamžitě stáhnul. "Udělal jsem to hned, jakmile mi z Elysejského paláce řekli, že prezidentovi vadí," řekl Delamare francouzskému webu Le Point

Daliphard rozhodnutí prezidenta nechápe. "Fotografie ukazuje mladého, dynamického prezidenta téměř ve stylu prezidenta Kennedyho," řekl Daliphard agentuře AFP s tím, že nerozumí, co je na ní negativního. Elysejský palác žalobu nekomentoval.

Bulvární fotograf měl s prezidentským párem problém už v roce 2017, kdy byl obviněn z vloupání do jejich rezidence na dovolené v Marseille. Prezident si na něj stěžoval kvůli obtěžování a pokusu o narušení soukromí, později ale stížnost stáhnul. 

Emmanuel Macron si nechal ve vládní rezidenci ve Fort Brégançonu na Azurovém pobřeží postavit vnitřní bazén za 34 000 euro (zhruba 884 000 korun), aby se vyhnul narušování soukromí při koupání. Sám pak přiznal, že stejně upřednostňuje moře. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz