Domácí

Počasí o prodlouženém víkendu vyšlo. Teď nás čekají chladná rána

Prodlouženému víkendu přálo počasí. Lidé na svátek svatého Václava vyrazili do přírody, na túry nebo na kola. A podle meteorologů bude takto příjemně teplý podzim pokračovat.

Milovníci starých aut si dali sraz v Lešné nedaleko Valašského Meziříčí. Ráno majitele těchto nablýskaných krasavců sice překvapil déšť, během poslední letošní spanilé jízdy se ale počasí umoudřilo. "Není horko, není slunko, perfektní to je," řekl TV Nova Jaromír Bartošek, účastník srazu historických vozidel.

Nejen věřící z Bohuňovic na Olomoucku doháněli resty. Kvůli koronavirovým opatřením během roku nebyl čas na oslavy. "Nebylo možné oslavit některé tradiční světce a připomenout si některé události, tak jsme se sešli u dvou soch," vysvětlil farář Jiří Sedláček.

Související obsah

Spousta turistů využila volného dne a vyrazila třeba do Beskyd na stezku v oblacích, hodně lidí bylo i v zoologických zahradách. Supermarkety byly sice zavřené, pálenice ale jely na plné obrátky. "Začali jsme dneska o půl osmé. Vystřídá se tu asi osm lidí," řekl TV Nova Bohumil Žákovský, provozovatel pálenice.

Zítra se obloha sice zatáhne, potřebovat budeme i deštníky, v dalších dnech by se ale mělo vrátit babí léto. "Těšit se můžeme na nádherný víkend, kdy bude převládat jasno nebo skoro jasno a víkendové nejvyšší odpolední teploty budou stoupat až k dvaadvaceti stupňům," prozradila Dagmara Honsová, konzultantka počasí.

Rána už budou ale studená. V pátek hrozí i přízemní mrazíky. 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz