Drogy

Na Ruzyni zadrželi dalšího pašeráka drog, ve střevech měl 1,5 kilogramu kokainu

Na Ruzyni zadrželi dalšího pašeráka drog, ve střevech měl 1,5 kilogramu kokainu
Zdroj: Celní správa ČR

Pražští celníci minulý týden zadrželi na Letišti Václava Havla v Praze dalšího pašeráka drog. Cizinec měl v břiše spolykané kapsle, které obsahovali skoro 1,5 kilogramu kokainu.

Podle informací Celní správy šlo o 35letého cizince, který do Česka přiletěl z Madridu. "Ke kontrole byl polykač celníky vytipován na základě provedené rizikové analýzy daného letu. Prvotní podezření na pašování drog celníkům potvrdily kontrolní stěry DrugWipe z rukou pašeráka s pozitivní reakcí," uvedla tisková mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Policisté však při kontrole zavazel a při osobní prohlídce žádné drogy nenašli. Muže tak převezli do nemocnice na CT, kde se jejich podezření potvrdilo. "Postupně z jeho těla vyšlo 124 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky NARK II pozitivně reagovala jako kokain," dodala Miškovská.

Související obsah

Celková hmotnost všech kapslí byla skoro 1,5 kilogramu. O jakou drogu přesně šlo, je předmětem další odborné expertízy. Podle zkušeností celníků se však s největší pravděpodobností jedná o velmi koncentrovaný kokain. 

Cizinec byl předán Národní protidrogové centrále Policie ČR s návrhem na zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu, a to nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz