Zajímavosti

Aplikace vás sledují na každém kroku. Zjistěte, jak tomu zabránit

Aplikace vás sledují na každém kroku. Zjistěte, jak tomu zabránit
Zdroj: profimedia.cz

Aplikace v telefonu obvykle sledují aktivitu jeho majitele a ve většině případů také jeho polohu. V některých případech dokonce získané informace prodávají i třetím stranám. Zjistěte, jak tomu zabránit.

Některé aplikace, například ty určené ke sportu nebo dovozu jídla, potřebují vědět, kde se zrovna nacházíte. Mnohé ale tyto informace nepotřebují, i tak vás ale požádají o sledování vaší polohy a většina uživatelů jim tuto možnost při instalaci povolí.

Je tak vhodné právě těmto aplikacím přístup k vaší poloze a sledování zakázat. V případě, že aplikaci ke sledování svolíte, může si o vás ve většině případů zjistit prakticky cokoliv. Jak na to?

Pokud vlastníte iPhone, stačí postupovat podle následujících kroků:

  • Nastavení
  • Soukromí
  • Polohové služby

Následně si můžete vybrat, jestli chcete, aby vaše zařízení sdílelo informace o poloze. Rozhodnout se můžete u jednotlivých aplikací zvlášť. V nabídce je na výběr mezi možnostmi Nikdy, Příště se zeptat a Při používání aplikace. Je tak pouze na vás, které aplikaci povolíte, aby vaši polohu sledovala.

Související obsah

V systému Android nejprve zkontrolujte, které aplikace mají přístup k vaší poloze. Pak stačí opět postupovat podle následujících kroků:

  • Nastavení
  • Zabezpečení
  • Poloha

Následně si opět můžete vybrat, zda chcete, aby vás aplikace sledovala, či nikoliv. Opět si můžete vybrat, u které aplikace chcete sledování povolit a u které ne.

Aplikace se o vás můžou v současné době dozvědět téměř cokoliv. Od historie prohlížení internetových stránek přes polohu, kontaktní nebo bankovní údaje až třeba po to, co rádi nakupujete. Tyto údaje jsou navíc velmi cenné, jelikož s nimi mohou vývojáři nadále pracovat. Více se dozvíte v tomto článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz