Zahraničí

Britská krize: Armáda začne palivo rozvážet do několika dnů

Britská krize: Armáda začne palivo rozvážet do několika dnů
Zdroj: profimedia.cz

Britští vojáci budou v příštích dnech rozvážet palivo. V rozhovoru s BBC to potvrdil Kwasi Kwarteng, státní tajemník pro obchod, energetiku a průmyslovou strategii. Podle něj se situace okolo nedostatku pohonných hmot pomalu zlepšuje.

Státní tajemník Kwasi Kwarteng pro BBC uvedl, že vládní flotila rezervních tankerů bude od středy na cestách, aby pomohla zvýšit dodávky paliva. Civilisté budou řídit kamiony ze svých skladů v Cambridgeshire a West Yorkshire. V několika příštích dnech se k nim přidají i britští vojáci. 

Britští ministři rozhodli, že vojáci budou v několika příštích dnech řídit palivové tankery. Armáda připravila asi 150 řidičů, kterým pomůže dalších 150 vojáků. Podle Kwartenga byla situace v posledních dnech náročná, ale popřel, že by došlo ke krizi v dodávkách paliva.

Související obsah

Podle Kwartenga se situace po několika dnech dlouhých front před čerpacími stanicemi stabilizuje. "Začalo se to zlepšovat, když více stanic dostalo dodávku paliva," řekl tajemník. Pochválil i lidi, kteří se podle jeho slov chovají zodpovědně a pochopili, že se situace přežene a postupně zlepší.

Kromě nedostatku paliv se země potýká i s nedostatkem zboží v regálech obchodů. Vláda premiéra Borise Johnsona odmítá, že by problémy souvisely s odchodem z Evropské unie.

Velkou Británii ochromila krize kolem pohonných hmot. Podívejte se na úterní reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz