Zahraničí

Záběry tornáda z Kielu. Vír odhazoval lidi do vody, sedm se jich zranilo

Severoněmecké město Kiel ve středu zasáhlo tornádo. Živel udeřil na přímořské promenádě, poranil lidi a způsobil škody na majetku. Zranilo se nejméně sedm lidí, z toho tři těžce.

Tornádo zasáhlo přístav, kde podle zpravodajského webu Deutsche Welle několik členů veslařského klubu zajišťovalo člun na molu. Silný vítr některé z nich strhl do vody. Sedm lidí se zranilo, z toho šest záchranáři převezli na ošetření do nemocnice. Tři z nich jsou zranění těžce, píše německý deník Der Spiegel.

"Zajišťovali člun a spadli do vody, některé z nich zasáhly létající předměty," uvedli němečtí hasiči. Živel kromě mola poškodil i střechy na některých domech. 

Související obsah

Meteorologové živel označili za tornádo. "Na základě obrázků předpokládáme, že šlo o tornádo," konstatoval Michael Bauditz z Německé meteorologické služby. Meteorologové už dříve předpovídali pro zasaženou oblast vítr v rychlosti 110 km/h a silný déšť.

Obyvatelé severoněmeckého Kielu sdíleli na sociálních sítích fotografie a videa přírodního živlu. "Právě jsem viděl tornádo, zatímco jsem jel domů autobusem. Na cestě je spousta záchranářů. Smutnou zprávou je, že se zranilo několik lidí. Dávejte na sebe pozor, prosím," napsal na twitter obyvatel zasaženého města Philipp Brandl u fotografie tornáda.

A záběrů bylo více.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz