Domácí

Stávka na České poště pokračuje. Všimli jste si pomalejšího tempa? ANKETA

Stávka na České poště pokračuje. Všimli jste si pomalejšího tempa? ANKETA
Ilustrační fotografie Zdroj: TN.cz

Třídenní stávka zhruba třetiny zaměstnanců České pošty pokračuje. Kvůli údajnému porušování zákoníku práce se rozhodli až do pátku pracovat pomaleji. Zákazníci podle mluvčího podniku ale výrazné změny v praxi nezaznamenali.

Do práce přijdou, ale budou záměrně pracovat pomaleji. Zhruba devět tisíc zaměstnanců České pošty se tímto způsobem rozhodlo stávkovat kvůli nevyhovujícím podmínkám na pracovišti. Stěžují si na porušování zákoníku práce a bezpečnostních zásad.

"Jednání o zřízení odborné pracovní skupiny s panem generální ředitelem panem Romanem Knapem zatím ztroskotala. Odborové organizace SOS-21 a NOS ČP se nebudou spolupodílet na nefunkční pracovní skupině, která nehodlá konstruktivně řešit problémy zaměstnanců na České poště," oznámil šéf odborové organizace Filip Janovský.

​Ačkoliv se zákazníci obávali, že stráví hodně času ve frontách, podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka k výraznějšímu zdržení během prvního dne stávky nedocházelo. Provoz na pobočkách byl prý bez problémů a plynulý. V podvečer stávkující pošťáci na pražském Vítkově za každého účastníka stávky zapálili symbolicky svíčku.

Související obsah

​Během třídenního "protestu" chtějí zaměstnanci zaznamenávat veškerá pochybení v oblasti bezpečnosti práce a poté informace předat odborářům. Ti je prý odnesou příslušným kontrolním úřadům. Nejčastějším porušením předpisů jsou podle Janovského váhové limity při manipulaci se zásilkami.

Situaci na pobočkách ve středu prověřoval i reportér TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz