Domácí

Zaměstnanci České pošty vyhlásili stávku, budou pracovat pomaleji

Přes 9000 zaměstnanců České pošty se zapojí do třídenní stávky, která má začít ve středu 29. září. Důvodem je údajné nerespektování zákoníku práce a bezpečnostních zásad. Přijdou do práce, ale budou záměrně svoje úkoly plnit pomaleji, oznámily odbory.

Zákazníci České pošty by měli od středy do pátku počítat s horší dostupností nabízených služeb. Zaměstnanci totiž budou stávkovat kvůli údajnému porušování zákoníku práce a bezpečnostních zásad. 

"Jednání o zřízení odborné pracovní skupiny s panem generální ředitelem panem Romanem Knapem zatím ztroskotala. Odborové organizace SOS-21 a NOS ČP se nebudou spolupodílet na nefunkční pracovní skupině, která nehodlá konstruktivně řešit problémy zaměstnanců na České poště," oznámil šéf odborové organizace Filip Janovský.

Do stávky se má zapojit přes 9000 tisíc zaměstnanců z celkových více než 31 tisíc. Probíhat bude tak, že všichni zúčastnění budou schválně pracovat pomaleji než obvykle.

Související obsah

"Stávka na dny 29. 9. až 1. 10. 2021 bude mít formu pasivní rezistence (snižování tempa práce), se striktním dodržováním technologických postupů vydaných zaměstnavatelem a se striktním dodržováním Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) na všech pracovištích České pošty," upřesnil Janovský.

Podnik jakákoliv pochybení, kvůli nimž proběhne stávka, dlouhodobě popírá. 

"Česká pošta beze zbytku respektuje zákoník práce a pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. K přetěžování zaměstnankyň či zaměstnanců v žádném případě nedochází. Na základě prováděných šetření v problematice nepřiměřené zátěže zaměstnanců nedošlo k žádným pochybením, na něž by státní autority poukázaly," vzkázal už před dvěma týdny mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz