Zahraničí

Nehoda na Slovensku: Tibor viděl smrt svých kamarádů. Řekl, co se stalo

Při hromadné nehodě na jihu Slovenska přišli o život čtyři kolegové a současně přátelé. Jeli zrovna práce, když jim nečekaně zkřížil cestu kamion. V místě neměl co dělat. Překvapil i Tibora, který jel prvním ze tří osobních vozidel.

Čtyři mrtví, devět zraněných. Takové jsou následky středeční ranní nehody mezi obcemi Neded a Dediny Mládeže. Srazily se tam tři osobní automobily s kamionem. Vůz poslední oběti našli hasiči až o několik hodin později pohřbený pod kamionem (psali jsme zde).

Tibor šoféroval první automobil. Bylo krátce po páté hodině ráno, když před sebou zahlédl kamion. Nestihl už zareagovat, po srážce skončil s vozidlem mimo silnici. "Kamion přejel do protisměru, chytil mě prvního," přinesly jeho zpověď tvnoviny.sk.

Otřesený muž vystoupil z auta a zjišťoval, jak dopadli ostatní. "Ptal jsem se, jestli jsou všichni v pořádku. Potom jsem uviděl ještě jedno auto, ale nevěděl jsem, že i pod kamionem je další, bohužel," vyprávěl dál.

Související obsah

​Vzápětí zjistil, že na místě zemřeli jeho tři kamarádi. Po několika hodinách přišla další rána. Hasiči našli ve zcela zdemolovaném autě tělo dalšího muže. Posádky všech tří aut se přitom velmi dobře znaly, byli to přátelé a kolegové, kteří zrovna cestovali společně do práce. Tuto trasu absolvovali každý den. Navzdory tomu, že kamiony po ní jet nesmí, právě jich se na cestách obávali nejvíce.

V osudný den šofér kamionu vezl zboží z Polska do Budapešti. Podle svědků těsně před nehodou nechybělo mnoho, aby naboural do plotu rodinného domu. Lidé z místa neštěstí se přiklánějí k verzi, že na vině mohl být mikrospánek řidiče. Alkohol policisté dechovou zkouškou nezjistili. Nyní doufají, že by více o nehodě mohla prozradit kamera připevněná na čelním skle kamionu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz