Zahraničí

Soudce rozhodl o vazbě pro Plačkovou. Je obviněná z dealování drog

Soudce rozhodl o vazbě pro Plačkovou. Je obviněná z dealování drog
Zdroj: Profimedia

Hvězda slovenského instagramu Zuzana Plačková, kterou v pondělí zadržela policie a později obvinila z obchodování s drogami, do vazby nepůjde. Ve čtvrtek odpoledne o tom rozhodl soud v Pezinoku. Podle informací TV Markíza přitom influencerce hrozí až doživotní trest.

Plačková ani její manžel René Strausz nepůjdou do vazby. Ve čtvrtek odpoledne o tom rozhodl Specializovaný trestní soud ve slovenském Pezinoku, informovala TV Markíza.

Dvojici zadrželi elitní policisté z Národní kriminální agentury (NAKA) při pondělní protidrogové razii. V poutech dohromady skončilo 15 lidí. Všechny obvinili ze založení zločinecké skupiny a výroby omamných a psychotropních látek, jejich držení a obchodování s nimi.

Související obsah

​Už ve středu se na veřejnost dostaly podrobnosti ze spisu. "Zločinecká skupina ve složení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, působící na území Trnavského, Bratislavského a Trenčínského kraje, v době od roku 2012 do současnosti vykonávala za účelem zisku prostřednictvím vytvoření infrastruktury lidí dovoz drogy zvané kokain a následně ji distribuovala přes síť dealerů koncovým uživatelům drogy," stojí v usnesení o obvinění.

Po čtvrtečním rozhodnutí soudu bude vyšetřování Plačkové i jejího manžela pokračovat na svobodě. Influencerce podle předešlých informací hrozí až doživotní trest.

Zdroj: Profimedia

Podívejte se na záběry z pondělního zadržení Plačkové:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz