Zahraničí

Plačkové hrozí doživotí, měla vozit kokain dealerům. Soud rozhoduje o vazbě

Plačkové hrozí doživotí, měla vozit kokain dealerům. Soud rozhoduje o vazbě
Slovenská influencerka Zuzana Plačková | Zdroj: Profimedia

Známé influencerce Zuzaně Plačkové hrozí doživotní trest. Policie ji obvinila ze založení zločinecké skupiny a výroby a obchodování s drogami. Dokazovat to mají podle informací TV Markíza mimo jiné odposlechy. Obviněných je dohromady 15 včetně manžela "královny slovenského instagramu" Reného Strausze. Plačková vinu popírá. Soud v Pezinoku rozhoduje o vazbě, verdikt by měl být znát ve čtvrtek odpoledne.

Plačková měla spolu s manželem a dalšími třemi obviněnými distribuovat kokain drogovým dealerům i narkomanům, informovala TV Markíza. Elitní policisté ze slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) provedli razii po celé zemi v pondělí a dohromady zadrželi 15 lidí.

O den později padlo obvinění ze založení zločinecké skupiny a výroby omamných a psychotropních látek, jejich držení a obchodování s nimi. Specializovaný trestní soud v Pezinoku ve středu odpoledne Plačkovou i zbytek skupiny vyslechne a potom rozhodne o tom, zda půjdou do vazby.

Na veřejnost se dostaly podrobnosti ze spisu. "Zločinecká skupina ve složení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, působící na území Trnavského, Bratislavského a Trenčínského kraje, v době od roku 2012 do současnosti vykonávala za účelem zisku prostřednictvím vytvoření infrastruktury lidí dovoz drogy zvané kokain a následně ji distribuovala přes síť dealerů koncovým uživatelům drogy," stojí v usnesení o obvinění.

Související obsah

​Všem obviněným hrozí vysoké tresty, Plačková si dokonce může za mřížemi pobýt doživotně. Z usnesení vyplývá, že trestní stíhání policie zahájila už 29. září 2020.

Policisté měli podle TV Markíza zločineckou skupinu odposlouchávat. Manžel Plačkové měl být údajně "spojkou do lepší společnosti".

Při domovní prohlídce u Plačkové a Strausze policie našla šest mobilů, notebook a občanský průkaz na jméno Mário Herák. Vyšetřovatel podotkl, že v minulosti nikdy nebyli odsouzení. "Je však potřeba uvést, že v rámci svých obchodních aktivit prodávají oblečení pod svojí značkou Cocaine and Caviar (v překladu kokain a kaviár, pozn. red.)," napsal.

Plačková vinu popírá

Plačková i její muž odmítli vypovídat. Trvají na tom, že jsou nevinní a drogy nekonzumují ani neprodávají.

Související obsah

​"Doufám, že se to brzy všechno vysvětlí. Chci jen vzkázat lidem, aby si dávali pozor, s kým se potkávají, protože potom mohou být hození do jednoho pytle s určitými lidmi. Ani o tom nemusíte vědět," vzkázala Plačková v úterý. 

Při pondělní razii odhalila policie na dalších místech přes devět kilogramů pervitinu, tedy přinejmenším 90 tisíc jednorázových dávek této drogy. Zajistili také zbraně, střelivo, cigarety a více než 70 tisíc eur v hotovosti, v přepočtu okolo 1 780 000 korun.

Podívejte se na záběry ze zadržení Plačkové policisty v kuklách:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz