Ekonomika

Do Česka míří další obchod s oblečením. V Praze otevřel HalfPrice

Do Česka míří další obchod s oblečením. V Praze otevřel HalfPrice
Zdroj: HalfPrice

V Praze otevřel maloobchodní řetězec HalfPrice svůj první obchod v Česku. Jedná se už o několikátý obchod s oblečením, který se u nás od začátku letošního roku otevřel.

Do Česka přichází nový obchod s oblečením. Maloobchodní řetězec HalfPrice otevřel začátkem týdne v pražské Galerii Harfa první prodejnu. Více jich chce v Česku otevírat od příštího roku. 

Diskontní řetězec HalfPrice vlastní polská skupina CCC. Vedle Česka a Polska působí také v Rakousku a v Maďarsku, na konci roku se objeví i v Chorvatsku. Zákazníky hodlá lákat na značkové oblečení, obuv, hračky a bytové doplňky. "Síť staví na konceptu off-price, v rámci kterého nabízí značkové zboží přímo od výrobců za nízké ceny," píše společnost v tiskové zprávě.

"Česká republika je nám obzvláště blízká, a to nejen díky své geografické poloze, ale také díky dlouhodobým vazbám skupiny CCC," uvedl předseda představenstva HalfPrice Adam Holewa.

Související obsah

Za první pololetí tohoto roku se v Česku otevřelo devět maloobchodních značek. Nejvýznamnější z nich je irský Primark, který otevřel na rohu Václavského náměstí a tvořily se před ním dlouhé fronty. Otevřela ale i luxusní značka Versace a slovenská oděvní značka Dedoles.

Polská firma CCC kromě HalfPrice provozuje v Česku už i obchod s obuví CCC či eobuv.cz, Modivo a DeeZee.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz