Domácí

Žena zažila v práci šok. Ze zahraniční zásilky vybalila hada

Žena zažila v práci šok. Ze zahraniční zásilky vybalila hada
Zdroj: Městská policie Brno

Jedna z brněnských firem se ve středu obrátila na městskou policii. Její zaměstnankyně při vybalování zahraniční zásilky totiž našla hnědošedého hada a vylekala se. Ukázalo se, že jde o vzácný druh, který naštěstí není jedovatý.

Nepříjemné překvapení zažila ve středu zaměstnankyně jedné brněnské firmy. Kromě očekávaného obsahu našla v balíku i hnědošedého hada, což ji vyděsilo. Její kolegové se okamžitě obrátili na městské strážníky.

Policista z odchytové služby hada nabral do odchytové sítě a převezl ho ke specialistovi. Herpetolog Roman Zajíček prozradil, že šlo o dvouletou užovkou podplamatou. "Není jedovatá, stejně jako všechny naše užovky. V České republice je poměrně vzácná, ale v Brně je rozšířená," vysvětlil Zajíček.

Související obsah

Užovka podplamatá žije v blízkosti řek Svratky, Svitavy a také na Brněnské přehradě. "Určitě vylezla z nedaleké řeky Svitavy a hledala nějaké klidné místo k přezimování, které by mělo zhruba 6 až 8 stupňů Celsia," objasnil herpetolog záhadu, jak se had do zásilky dostal.

Had se ve firmě moc dlouho neohřál. "Teď už je vypuštěná zase zpátky u řeky a nepochybuji, že tam brzy najde nějaké vhodné zimoviště," uzavřel Zajíček.

Ženu na Šumavě uštkla zmije. Jed si z rány vysála, skončila v nemocnici. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz