Zahraničí

Chlapce při oslavě narozenin napadl žralok. Potrhal mu obě nohy

Chlapce při oslavě narozenin napadl žralok. Potrhal mu obě nohy
Zdroj: Profimedia

Patnáctiletý Lucas z Floridy se v nemocnici zotavuje z vážných zranění, která mu způsobil žralok. Chlapec ten den zrovna slavil narozeniny, když ho při potápění v moři žralok pokousal ho na nohách. Ztratil obrovské množství krve a jen zázrakem přežil. Nyní, po několika týdnech v nemocnici, se svěřil se svým příběhem.

Ačkoliv má za sebou Lucas Cruz hrozivý zážitek, může mluvit o obrovském štěstí. Na začátku srpna, v den svých 15. narozenin, se totiž podruhé narodil. S rodinou a přáteli slavil na lodi nedaleko ostrova Key Largo na Floridě a příležitost využili i k potápění.

To se ale Lucasovi vymstilo. V moři na něj totiž zaútočil žralok a způsobil mu rozsáhlá zranění. "Cítil jsem, jako by mě něco tlačilo nebo táhlo. Myslel jsem, že je to loď. Myslel jsem, že do mě narazila, ale když jsem se podíval nad sebe, tak tam žádná loď nebyla. Pak mi to došlo. Ještě jsem neviděl, jak dopadla moje noha, věděl jsem jen, že je to žralok," svěřil se chlapec místnímu televiznímu kanálu WSVN 7News.

Po chvíli začala Lucasova matka křičet a když si všichni uvědomili, co se stalo, vytáhli chlapce na palubu. Na jedné noze mu chyběla velká část lýtka, zranění měl i na druhé noze a masivně krvácel. Podle informací deníku The Mirror ztratil 70 % krve, tedy více než dvě třetiny.

Související obsah

​"Když jsem viděl svou nohu, myslel jsem si, že o ni úplně přijdu," vzpomíná chlapec. Do nemocnice ho museli přepravit letecky, v té době už byl na pokraji smrti.

"Když jsme sundali zaškrcovadlo, celá střední část lýtka chyběla. Byl bílý jako prostěradlo. Bylo neuvěřitelné, jak bledý byl," prozradil lékař Mark McKenney. Zdravotníci tak museli jednat rychle, Lucas bojoval o holý život.

Nyní, po necelých dvou měsících, je ale na dobré cestě k úplnému uzdravení. Čeká ho ještě dlouhá léčba a rehabilitace, z hrůzného zážitku už se ale chlapec vzpamatoval. Prozradil, že ho incident neodradil od koupání v moři a do vody se vrátí hned, jak to bude možné.

Nedávno mu lékaři dovolili opět navštěvovat školu. Zatím tam ale nechodí po svých, k pohybu používá invalidní vozík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz