Zahraničí

Sestra Kim Čong-una dostala novou důležitou funkci, je zase mocnější

Sestra Kim Čong-una dostala novou důležitou funkci, je zase mocnější
Sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong | Zdroj: Profimedia

Její pověst ji předchází nejenom v Severní Koreji. Sestra Kim Čong-una, která je údajně ještě chladnokrevnější než samotný diktátor, posílila svou pozici ve vedení země. Kim Jo-čong získala jednu z nejdůležitějších funkcí.

Diktátorova mladší sestra i jeho pravá ruka. Kim Jo-čong může vypadat křehce, ale v Severní Koreji vyvolává strach jen její jméno. A teď svou pozici ve vedení země upevnila, dostala se do komise pro státní záležitosti Nejvyššího lidového shromáždění.

Podle portálu NHK o tom informovaly severokorejské státní noviny. Komise je jedním z nejdůležitějších politických orgánů v KLDR. Má okolo deseti členů a předsedá jí Kim Čong-un.

Jeho sestra stála dlouho v pozadí, mluvit se o ní začalo minulý rok, kdy Kima trápily zdravotní problémy. Dokonce se spekulovalo, že by ho mohla v čele země nahradit.

Související obsah

​Kim Jo-čong se často vyjadřuje k zahraničním vzkazům. Vzala si na starost především slovní útoky na Spojené státy americké a Jižní Koreu. V létě Američanům třeba vyhrožovala, že je dostane do "velkého nebezpečí".

Známá je rovněž nařizováním poprav, v minulosti neměla problém poslat na smrt i vysoce postavené generály.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz