Zpěvák

Dva roky od smrti Gotta: Na hřbitově se scházejí fanoušci, Zeman poslal věnec

Už dva roky uplynuly od smrti legendy české hudby. Karel Gott zemřel v 80 letech na akutní leukémii. Toto smutné výročí si v pátek jeho fanoušci připomínají například na pražských Malvazinkách u Gottova hrobu nebo u jeho vily na Bertramce.

K hrobu Karla Gotta zamířily už v pátek ráno desítky lidí. Celý den pak přinášejí květiny, ručně vyrobené dárkové předměty a zapalují svíčky. Místo posledního odpočinku legendárního zpěváka od rána hlídají zaměstnanci hřbitovní správy. Dohlížejí hlavně na to, aby od zapálených svíček nechytily květiny nebo jiné dárky, které fanoušci na zpěvákův hrob přinášejí.

Hned ráno se na hrobě zpěváka objevil i věnec od prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten patřil mezi zpěvákovy velké fanoušky a 28. října udělí Karlu Gottovi Řád bílého lva in memoriam.

Související obsah

​Vdova Ivana Gottová ho měla převzít už minulý rok, ale kvůli pandemii se tak nestalo. Prezident loňská vyznamenání předá letos. Mnohonásobný slavík podlehl akutní leukemii 1. října 2019 ve věku 80 let. Svět se o jeho smrti dozvěděl druhý den dopoledne.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz