Zahraničí

Chorvatsko opět zasáhlo zemětřesení, obyvatele Záhřebu zaskočil podivný zvuk

Chorvatsko opět zasáhlo zemětřesení, obyvatele Záhřebu zaskočil podivný zvuk
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zemětřesení o síle 2,8 stupně zasáhlo v noci z pátku na sobotu oblast poblíž chorvatského hlavního města Záhřeb. Podle některých svědků se při otřesech ozývaly velmi nepříjemné zvuky.

Obyvatele okolí chorvatského Záhřebu vyděsilo v noci na sobotu zemětřesení. Seismologická služba Chorvatské republiky uvádí, že dosáhlo síly 2,8 stupně, přičemž epicentrum otřesů se nacházelo zhruba 24 kilometrů od města.

"Ze země se ozývaly velmi nepříjemné zvuky," napsal jeden ze svědků zemětřesení pro Dnevnik. "Nejdřív křik a potom hlasitý zvuk," dodal další.

Související obsah

​Zemětřesení zasáhlo 1. září i oblíbený chorvatský Šibenik a jeho okolí. Otřesy dosahovaly 3,2 stupně. V posledních měsících se zemětřesení v Chorvatsku opakují poměrně často.

Loni v prosinci například srovnalo se zemí silné zemětřesení právě část města Petrinja. Otřesy tehdy dosáhly síly 6,3 stupně a podle odborníků je pocítili lidé i v dalších zemích.

Minulý týden zasáhlo silné zemětřesení také řecký ostrov Kréta. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz