Zahraničí

Trump chce zpět svůj twitterový účet. Zařídit to má federální soudce

Trump chce zpět svůj twitterový účet. Zařídit to má federální soudce
Zdroj: Profimedia

Bývalý americký prezident Donald Trump by chtěl zase psát příspěvky na twitter. Společnost jeho účet zablokovala na začátku letošního roku. Trump teď žádá federálního soudce z Floridy, aby společnost přiměl účet zase obnovit.

Donald Trump o svůj účet přišel letos 8. ledna. Podle společnosti Twitter porušoval její pravidla a podněcoval k násilnostem v souvislosti s lednovým útokem Trumpových příznivců na Kapitol. Twitter následně uvedl, že Trumpův zákaz je trvalý a platí i v případě, že by se znovu rozhodl kandidovat na prezidenta. 

Bývalý prezident měl na svém účtu přes 88 milionů sledujících, což mu umožňovalo efektivně šířit svoje názory virtuálním prostorem. Trump v pátek požádal federálního soudce v Miami, aby Twitter přinutil mu jeho účet vrátit. Důvodem má být fakt, že společnost jej na síti zablokovala pod nátlakem Trumpových politických rivalů z Kongresu, píše agentura Bloomberg. Twitter žádost nijak nekomentoval. 

Související obsah

Důvodem, proč se společnost rozhodla bývalého prezidenta ze sítě smazat, byla nepodložená tvrzení a podněcování k násilnostem v souvislosti s lednovým útokem na Kapitol. Trump v té době odmítal uznat porážku v prezidentských volbách a vyzval své příznivce k pochodu k budově Kongresu.

Jeho podporovatelé následně prorazili bezpečnostní zátarasy, vtrhli dovnitř, devastovali vybavení a některé i ukradli. Při útoku na Kapitol zemřelo pět lidí a další desítky lidí utrpěly zranění. Po incidentu Trump psal na sociální síť příspěvky, ve kterých útok odmítl odsoudit a opakoval svoje tvrzení o podvodu v prezidentských volbách, ve kterých ho porazil Joe Biden. Následně o svůj účet přišel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz