Meghan Markle

Rasismus v královské rodině? Princ Harry možná brzy prozradí, o koho šlo

Rasismus v královské rodině? Princ Harry možná brzy prozradí, o koho šlo

Princ Harry možná už brzy řekne jméno člověka, který měl mít rasistické připomínky ohledně možné barvy kůže jeho syna Archieho. Podle expertů na královskou rodinu by Harry mohl jméno odhalit v nadcházející knížce.

Britský princ Harry už dříve oznámil, že v současné době pracuje na knížce, která bude popisovat jeho dosavadní strasti a slasti života. Kniha by měla vyjít už v příštím roce a sám princ ji nazval "zcela pravdivou".

Experti na královskou rodinu se teď obávají, že by v ní Harry mohl zveřejnit jméno člověka, který měl mít rasistické připomínky na Harryho syna Archieho, informuje Daily Mail. Informace o rasismus zazněly během rozhovoru Harryho a jeho manželky Meghan s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou.

Související obsah

Vévodkyně řekla Winfreyové, že někteří vysoce postavení šlechticové měli obavy, jakou barvu pleti bude mít její syn Archie. Královská rodina ale zatím z osočení z rasistického chování některých členů nevyvodila žádné důsledky.

Kontroverzní pár sice neřekl, kdo přesně rasistické poznámky pronášel, ubezpečil ale, že nešlo o královnu ani prince Philipa. Manžel vladařky, jenž letos v dubnu zemřel, byl známý svou prostořekostí.

Vévoda ze Sussexu by měl vydat celosvětově knihu prostřednictvím nakladatelství Penguin Random House koncem roku 2022. Nakladatelství mu za to nabídlo 15 milionů liber, což je zhruba 443 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz