Zahraničí

Lidé mají strach, jak je na tom královna Alžběta. Uklidnil je princ Harry

Lidé mají strach, jak je na tom královna Alžběta. Uklidnil je princ Harry
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. sedí na britském trůně dlouhých 68 let. Za tu dobu si zažila mnohé, snad nejtěžším obdobím si ale prochází od letošního dubna. Po smrti prince Philipa, s nímž prožila téměř celý život, mají někteří lidé o vladařku strach. Podle prince Harryho ale zbytečně.

Královna je silná a všechno zvládne, prohlásil princ Harry v novém dokumentu o životě a odkazu jeho dědečka prince Philipa. Ten ve věku 99 let naposledy vydechl letos 9. dubna. Pro Alžbětu byl celoživotní oporou, manželi byli téměř 74 let. Není proto divu, že panují obavy, jak se se ztrátou vyrovnala.

"Chybí mi moc, ale ještě víc, když si uvědomím, jak neuvěřitelnou sílu dodával babičce. Zároveň ale vím, že i bez něj bude v pořádku," říká Harry ve filmu podle portálu Express.

Samotná královna v dokumentu vystoupit odmítla.

Související obsah

​Harry považuje za obdivuhodné, jak silné pouto mezi Alžbětou a Philipem bylo. "Byl to zkrátka ten nejroztomilejší pár. Za tím, co viděl svět, se skrývali dva normální lidé, kteří se strašně moc milovali," dodal.

Princ Philip proslul svou neskrývanou prostořekostí. "Nezůstávejte tady příliš dlouho, jinak budete mít šikmé oči," řekl třeba britským studentům v Číně. Jsou zaznamenány stovky jeho hlášek, a některé dokonce vyšly knižně.

Podívejte se na reportáž TV Nova o oslavách korunovace královny Alžběty (červen 2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz